ରାମପୁର ଗସ୍ତବେଳେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଗାଡି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

  • ରାମପୁର ଯିବା ବାଟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଏକାଧିକ ଗାଡ଼ି ପରସ୍ପରକୁ ଧକ୍କାଦେଲେ
  • ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା
  • କାହାରି କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ

ହାପୁଡ: କଂଗ୍ରେସ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ରାମପୁର ଗସ୍ତରେ ଯିବାବେଳେ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। ରାମପୁର ଗସ୍ତରେ ଯିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସହ ଯାଉଥିବା ଏକାଧିକ ଗାଡି ପରସ୍ପରକୁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣା ହାପୁଡ ହାଇୱେରେ ଗଡ଼ମୁକ୍ତେଶ୍ୱର ପାଖରେ ହୋଇଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି, ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଗାଡ଼ି ଗରମ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ଧୂଆଁ ବାହାରିଲା। ଏହା ଦେଖି ଡ୍ରାଇଭର ତୁରନ୍ତ ବ୍ରେକ ଦେଇଥିଲେ। ହଠାତ୍‌ ଗାଡ଼ି ଅଟକି ଯିବା କାରଣରୁ ପଛରେ ଆସୁଥିବା ସମର୍ଥକଙ୍କ ଗାଡିସବୁ ପରସ୍ପରକୁ  ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ତେବେ ଆଶ୍ୱସ୍ତର କଥା ଯେ, ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାହାର କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ।

ପ୍ରିୟଙ୍କା ୟୁପିର ପ୍ରଦେଶ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଜୟ କୁମାର ଲଲ୍ଲୁ, ବିଧାନମଣ୍ଡଳ ନେତା ଆରାଧନା ମିଶ୍ରାଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ନେତା ଓ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହ ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ବେଳେ ବିଳାସପୁରର ଡିବଡିବା ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରେ ମୃତ ଚାଷୀନେତା ନବରୀତ ସିଂହଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବାର ଥିଲା।

vehicles collided with each other
ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ଏକ କାର

ସୂଚନାଥାଉ କି, ନବରୀତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡ  ହିଂସାବେଳେ ହୋଇଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀର ITO ନିକଟରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସୁଥିବା ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ପଡ଼ିବାରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ନବରୀତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ହୋଇଥିବା କୃଷକମାନେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ତେବେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ ନ ଥିଲା।

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାମପୁର ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଆଲର୍ଟ ମୋଡରେ ଅଛି। କୁହାଯାଉଛି, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ପ୍ରାୟ ୫୦୦ ଗାଡିରେ ନବରୀତଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବେ। ଏସପି ଶକୁନ ଗୌତମଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ’ଆମକୁ କେବଳ ମରାଗୋବିନ୍ଦ ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ଆସିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଆସୁଥିବାରସୂଚନା ଆମ ପାଖରେ ନ ଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି, ଫେରିବା ସମୟରେ ସେ ଗାଜୀପୁର ସୀମାକୁ ବି ଯାଇ ପାରନ୍ତି। ସୂଚନାଥାଉ କି, ଗାଜିପୁର ସୀମାରେ କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଛି।

ସୂଚନାଥାଉ କି, ପ୍ରିୟଙ୍କ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ସହିତ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ଭାବେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ସିମେଣ୍ଟ ଏବଂ କଣ୍ଟା ତାର ଘେରାଇ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାହୁଲ ମଙ୍ଗଳବାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। କଟାକ୍ଷ କରି ପାଚେରୀ ବଦଳରେ ପୋଖରୀ କରିବା ଦରକାର ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। ସେ ଟୁଇଟ କରିଥିଲେ ’ ଭାରତ ସରକାର ପୋଖରି ନିର୍ମାଣ କର, ପାଚେରୀ ନୁହେଁ।’

କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଭଦ୍ରା ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରି କହିଥିଲେ, ‘ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମହୋଦୟ, ନିଜ କୃଷକମାନଙ୍କ ସହ ଯୁଦ୍ଧ ?’

ସେହିପରି ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟସ୍ତରର କିଛି ସେଲିବ୍ରିଟି ଟୁଇଟ୍ କରିବା ପରେ ବିବାଦ ତେଜିଛି। ଏପରିକି ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ମୁହାଁମୁହିଁ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। 

 

You might also like