କାଲି ଆସୁଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ; ଏମିତି ହୋଇଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସ୍ୱାଗତ ଲାଗି ଶେଷ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅହମ୍ମଦାବାଦ୍ ମୋଟେରା ଷ୍ଟାଡିୟମ ଓ ସାବରମତି ଆଶ୍ରମ। ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାକୁ ଅତି ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ସଜା ଯାଇଛି। ସେହିପରି ଗଦା ଗଦା ଫୁଲରେ ସଜେଇ ହୋଇଛି ସାବରମତି ଆଶ୍ରମ।

ସାବରମତି ରିଭରଫ୍ରଣ୍ଟକୁ ବି ଚକାଚକ୍ କରାଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବହତ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମ ମୋଟେରାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ନମସ୍ତେ ଟ୍ରମ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଭୟ ଭାରତୀୟ ଓ ଆମେରିକୀୟ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ପୂରା ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିବା ବେଳେ ଆକାଶ ମାର୍ଗରୁ ପେଟ୍ରୋଲିଂ କରାଯାଉଛି। ତେଣେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ତାଜମହଲ ପରିଦର୍ଶନ ଲାଗି ବିଶେଷ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି। ପୂରା ସହରର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି।

ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲାଗି ସୁସ୍ୱାଦୁ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ଫର୍ଚ୍ୟୁନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାର୍କ ହୋଟେଲ ସେଫ୍ ସୁରେଶ ଖାନ୍ନା ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦାୟିତ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି। ଏଣେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଦେଶରୁ କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ।

ତାମିଲନାଡର ଜଣେ ଶୁଭେଛୁ ତରଭୁଜରେ ମୋଦି ଓ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିଥିବା ବେଳେ ସୁରତରେ ମୋଦି ଓ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ରଙ୍ଗୋଲି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ବାଲୁକା କଳା ମାଧ୍ୟମରେ ଟ୍ରଂପଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଛନ୍ତି ବାଲୁକାଶିଳ୍ପୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ସେହିପରି ବେଙ୍ଗଳୁର ଓ ଅମୃତସରରେ ଗୁଡ଼ି ମାଧ୍ୟମରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ  ଜଣାଯାଇଛି ଶୁଭେଚ୍ଛା।

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତ କାଳରେ କି ଟ୍ରେଡ୍ ଡିଲ୍ ହେବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ଏହି ଗସ୍ତରୁ କି ଲାଭ ମିଳିବ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ।

ଏଣେ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରମ୍ପ ଟୁଇଟ କରିଥିବା ନିଜ ବାହୁବଳୀ ଭିଡିଓ ସୋଶାଲ୍ ମିଡିଆରେ ବେଶ୍‌ ଆଦ୍ରୁତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଭାରତ-ଆମେରିକା ବନ୍ଧୁତା ଚିରସ୍ଥାୟୀ ହେବାର ବାର୍ତ୍ତା ଦିଆଯାଇଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

‘ଏପ୍ରିଲ ଫୁଲ୍‌’ କରିବାକୁ ଯାଇ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏମିତି ଭୁଲ, ନ ହେଲେ…

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ୮ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

‘ପିଏମ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡ’କୁ ଦାନ କଲେ ମୋଦିଙ୍କ ମା’

ପୂରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଜଟିଳ: ପଢ଼ନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରିପୋର୍ଟ

ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଧାର୍ମିକ ସଭାରୁ ଫେରିଥିବା ୫୦ ତାମିଲନାଡୁ ନାଗରିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଜି ୭୨ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ: ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦୦ ଟପିଲା

କୋଭିଡ୍-୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତରେ ୧୨ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ କମିଟି ଗଠନ କରିବାକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମହଲତ ଦେଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

BSNLର ମାଗଣା ସୁବିଧା; ଜିଓ, ଏୟାର୍‌ଟେଲ୍‌ ଓ ଭୋଡ଼ା ଆଣିଲେ ନୂଆ ଅଫର୍‌

ଆଦିବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ କାନ୍ଧରେ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ବୋହି ୩କିମି ଚାଲିଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ବିଧାୟକ

୧୬ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ; କମ୍ପାନୀ ସିଲ୍‌ କଲା ପ୍ରଶାସନ

କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ପାର୍କରେ ମେଡିକାଲ ନିର୍ମାଣ କଲା ଆମେରିକା

You might also like