ଚାଷୀଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ କଥା କହିଲେ ମୋଦି : ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

କଣ କହିଲେ ମୋଦି ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଚାଷୀଙ୍କୁ ନେଇ ଥମିବାରେ ନା ନେଉ ନାହିଁ ରାଜନୀତି । ପ୍ରତ୍ୟେକଦିନ ଚାଷୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସରକାରୀ ଓ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ତେବେ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଚାଷୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବଡ କଥା କହିଛନ୍ତି ମୋଦି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚାଷୀଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ଏହାସହ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୃଷି ଆଇନ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ସନ୍ଦେହ ଦୂର କରିବାକୁ ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି।

ଏହା ‘କୃଷକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି’ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନରେ କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଚାଷୀଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଚାଲିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ କୃଷକମାନଙ୍କୁ କହୁଛି ଯେ ସରକାର ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ସନ୍ଦେହ ଦୂର କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ, କୃଷକଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ହେଉଛି ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକତା। କୃଷକଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆମେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛୁ। ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ଆସିଥିବା କୃଷକମାନେ ନୂତନ ନିୟମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ବିସ୍ତାର କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଚାଲ ବେଶି ଦିନ ଚାଲିବ ନାହିଁ  ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦି ।

 

You might also like