ପାକ୍‌ ମିଡିଆରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା: କହିଲେ, ଇମ୍ରାନଙ୍କଠାରୁ ଯୋଗୀ ଭଲ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ-କରୋନା ମହାମାରୀ ସହ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଲଢୁଛି । ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ , ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ କରାଯାଉଛି । ତେବେ କରୋନା ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ କାମକୁ ସବୁଆଡେେ ଭୂୟସୀ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି । ଏପରିକି ଶତ୍ରୁ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗୀ ଅଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ବେଶ ତାରିଫ କରାଯାଉଛି । ଖାଲି ପ୍ରଶଂସା ନୁହେଁଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରମୁଖ ଖବରକାଗଜ ‘ଦ ଡ୍‌ନ’ର ସମ୍ପାଦକ ଫହଦ୍‌ ହୁସେନ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଟ୍ୱିଟ  କରି ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏବଂ ପାକ୍‌ ପିଏମ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସରକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟର ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ସେ ଯୋଗୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଇମରାନଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଟ୍ୱିଟର‌ରେ ଫହଦ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁହାର ବହୁତ କମ୍‌ । ଏଥିସହିତ ସେ ଏକ ଗ୍ରାଫ ଶେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ ଏହି ଗ୍ରାଫ ଦେଖନ୍ତୁ, କରୋନାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଭାରତର ଏକ ରାଜ୍ୟ ୟୁପିରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମୃତ୍ୟୁର ତୁଳନା କରାଯାଇଛି ।’
ଉଭୟଙ୍କର ଜନସଂଖ୍ୟା, ସାକ୍ଷରତା ଏବଂ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍‌ ସମାନ । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ତୁଳନାରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଘନତ୍ୱ କମ୍‌ । ତଥାପି ଅଧିକ ଜିଡିପି ଥିବା ଦେଶମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ।
ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ୟୁପିରେ ଲକଡାଉନ କଡାକଡ଼ି ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ହେଲେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏହା କରାଯାଇ ପାରୁନାହିଁ । ସେଥିପାଇଁ ଏଠାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଅଧିକ । ହେଲେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କମ୍‌ ।
ଏଠି କହିରଖିବୁ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦,୨୬୧ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନରେ ୯୮, ୯୪୩ । ସେହିପରି ୟୁପିରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନାରେ ୨୭୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନରେ ୨୦୦୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

କମିଲା ସୁନା ଓ ରୂପା ଦର

ଅଭିନେତ୍ରୀ ପାୟଲ ଘୋଷଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା, କହିଲେ- ଯଦି ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୋ ମୃତଦେହ ମିଳେ…

ଶିବାଙ୍ଗୀ ସିଂ ହେବେ ଲଢୁଆ ବିମାନ ରାଫେଲ୍‌ର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ପାଇଲଟ୍‌

ଓଡ଼ିଶାରୁ ସୁରତକୁ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଏମିତି ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ

ଓ୍ୱାର୍କିଂ ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଷ୍ଟ ସଂଜ୍ଞାରେ ଡିଜିଟାଲ ଏବଂ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍‌ ମିଡିଆ ସାମ୍ବାଦିକ ସାମିଲ

ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ONGC ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ପରଲୋକରେ ରେଳ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ଫେଲ୍ ମାରିଲା ପାକିସ୍ତାନର ହୀନ ଉଦ୍ୟମ

ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ବେଡ୍‌ ତଳେ ମୃତଦେହ ଲୁଚାଇଥିଲେ ପତ୍ନୀ, ଗନ୍ଧ ବାହାରିବାରୁ…

‘ନେତା କୈସା ହୋ.. ବାଇଡେନ ଜୈସା ହୋ’-ଏମିତି ଚାଲିଛି ଆମେରିକାରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର

ନେପାଳ ପର୍ବତାରୋହୀଙ୍କ ପରଲୋକ; ୧୦ ଥର ମାଉଣ୍ଟ ଏଭରେଷ୍ଟ ଚଢି ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ

ଭଲ୍ୟୁଣ୍ଟାରୀ ରିଟାୟାରମେଣ୍ଟ ନେଲେ ବିହାର ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ, ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

You might also like