ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନରେ ସାମିଲ କରାଉଥିଲେ, ଗିରଫ ହେଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମା’, ଭଉଣୀ

ଶ୍ରୀନଗର: କାଶ୍ମୀରରେ ନିହତ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି(ଆତଙ୍କବାଦୀ) ଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ରାଇଫଲ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଇବା ସହ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ଲୋକଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନିବାରଣ ଆଇନ (UAPA) ଅନୁଯାୟୀ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିଯୁକ୍ତିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ କୁଲଗାମରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଭଉଣୀକୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଛି।

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ରବିବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ  ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅବ୍ବାସ ଶେଖଙ୍କ ଭଉଣୀ ତଥା ନିହତ ମାଓବାଦୀ ତୌସିଫଙ୍କ ମାତା ନାସିମା ବାନୋଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ୨୦ରେ ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ  ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। କାଶ୍ମୀରର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ ବିଜୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମହିଳା (ବାନୋ) ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପଦବୀରେ ନିୟୋଜିତ କରିବାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ,  ଗିରଫ ମହିଳାଙ୍କ ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା,  ଯେଉଁଥିରେ ସେ ପୁଅ ସହିତ ଅସ୍ତ୍ର ଚାଳନା କରୁଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜଣେ ସକ୍ରିୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ।

ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପରିବାରକୁ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ହେଲେ  ଏହି ସମାଲୋଚନାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛି ପୋଲିସ। ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ବିଭାଗ କହିଛି। କାଶ୍ମୀର ଜୋନ୍ ପୋଲିସ୍ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁନାହିଁ।

ସକ୍ରିୟ ସନ୍ତ୍ରାସବାଦୀ ଅବ୍ବାସ ଶେଖଙ୍କ ଭଉଣୀ ତଥା ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ତୌସିଫଙ୍କ ମା‘ ନାସିମା ବାନୋଙ୍କୁ ୨୦ ଜୁନ୍ ୨୦୨୦ରେ  ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସନ୍ତ୍ରାସବାଦୀ ପଦବୀରେ ନିୟୋଜିତ କରିବାରେ କାମରେ ଉଭୟେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଜାତିସଂଘରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ବର୍ଷିଲା ଭାରତ: କହିଲା- ‘ନିର୍ଲଜ ଦେଶ ହିଁ ଏଭଳି ମତ ରଖିପାରେ’

ଭାରତର ବନ୍ଧୁ ବୋଲି ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରମାଣିତ କଲା ମାଲଦୀପ

NCB ଅଫିସ୍‌ରେ ହାଜର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧା, ସାରା

ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଦୀପିକାଙ୍କ ପାଇଁ ସାଜିଛି କଣ୍ଟା

ଦୀପିକା, ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ସାରାଙ୍କୁ ଆଜି ଏନ୍‌ସିବିର ଜେରା

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା; ’ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ତଦନ୍ତ ଡ୍ରଗ୍ସ ଆଡ଼କୁ ମୁହାଁଉଛି କାହିଁକି ?’

କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ବି ଦେବେ ଭୋଟ୍

ଲଦାଖରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ

୧୬ ବର୍ଷର ଝିଅ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା !

ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ଋଷ ଭାକ୍ସିନ୍‌ ‘ସ୍ପୁଟନିକ ଭି’

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁଇ ଲସ୍କର ଆତଙ୍କୀ ନିହତ

Bihar Election 2020 Date:୩ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହେବ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ, ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ସମୟ ସୀମା ୧ ଘଣ୍ଟା ବୃଦ୍ଧି

You might also like