କୋଲକାତା : ବିବାଦୀୟ ଭାଷଣ ଦେଇ ଫଶିଲେ ମେଗାଷ୍ଟାର ମିଥୁ୍‌ନ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ । ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ନେତା ତଥା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ବିବାଦୀୟ ଭାଷଣ ଦେବା ମାମଲାରେ କୋଲକାତା ପୋଲିସ ଭର୍ଚୁଆଲ ପଚରାଉଚରା କରିଛି  ମିଥୁନଙ୍କୁ କୋଲକାତାର ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ ପ୍ରାୟ ୪୫ ମିନିଟ ଧରି ପଚରାଉଚରା କରିଛନ୍ତି ।

ମିଥୁର ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କୋଲକତା ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଆଇପିସି ଧାରା ୫୦୪, ୫୦୫, ୧୫୩ଏ, ୧୨୦ ବି ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ମାମଲା ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏନେଇ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଭର୍ଚୁଆଲ ଭାବେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ  ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ମମତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ସରଗରମ କରିଥିଲେ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ରାଲିରେ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ କୋଲକାତାର ମାଣିକତଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମାଣିକତାଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏଫଆଇଆର କୁହାଯାଇଛି, ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ରାଲିରେ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ‘ମାରବୋ ଏଖନୋ ଲାଶ୍ ପୋରବେ ଶ୍ମଶାନେ’ ( ଏଇଠି ମାରିଲେ, ଶ୍ମଶାସନରେ ଶବ ପଡ଼ିବ,)’ ଏବଂ ‘ଏକ ଛୋବୋଲ ଛୋବି’ (ସାପର ଗୋଟିଏ ଚୋଟରେ ତୁମେ ଫଟୋ ହୋଇଯିବ)’ ପରି ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ ।

Other Stories