‘ଆମ ପାଇଁ ସଂଗଠନ କେବଳ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବାର ଯନ୍ତ୍ର ନୁହେଁ, ବରଂ ସେବା’

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ଆମ ପାଇଁ ସଂଗଠନ କେବଳ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବାର ଯନ୍ତ୍ର ନୁହେଁ, ବରଂ ଆମ ପାଇଁ ସଂଗଠନର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସେବା। ସଂଗଠନର ଅର୍ଥ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି। ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ‘ସେବା ହିଁ ସଂଗଠନ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦଳୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏଭିଳି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି।

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେଶର ସବୁ ରାଜ୍ୟର ବିଜେପି ନେତୃବୃନ୍ଦ ଓ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। କୋଭିଡ୍ ବିପତ୍ତି ବେଳେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଂଗଠନ ଓ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ କିଭଳି ସେବାକାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ତାର ଚିତ୍ର ରଖିଥିବା ବେଳେ ମୋଦି ଏହାର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଏହି କ୍ରମରେ ଓଡ଼ିଶା ବିଜେପି ସଂଗଠନ କୋଭିଡ୍ ବିପତ୍ତି ବେଳେ କରିଥିବା ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟର ହିସାବ ରଖିଥିଲେ।

ମୋଦି କହିଥିଲେ, ଆମେମାନେ ରାଜନୀତିରେ କ୍ଷମତାକୁ ସେବାର ମାଧ୍ୟମ କରିଛୁ। ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର ସେବା ହିଁ ଆମର ସଂକଳ୍ପ ଓ ସଂସ୍କାର ରହିଛି। ଆମେମାନେ କେବି ବି କ୍ଷମତାକୁ ନିଜ ଲାଭର ମାଧ୍ୟମ କରିନାହୁଁ। ଆପଣମାନଙ୍କ ସେବା ପାଇଁ ଆଜି ଏ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ଗର୍ବ କରୁଛି ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି।

ଏଥିସହିତ ଦଳ ସବୁ ବର୍ଗକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ମୋଦି କହିଥିଲେ, ଆମର ୫୨ ଦଳିତ, ୪୩ ଆଦିବାସୀ, ୧୧୩ ପଛୁଆ ବର୍ଗ ସାଂସଦ ଅଛନ୍ତି। ଆମ ଦଳ ସବୁ ବର୍ଗଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଛି ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ କରୋନା ବିପତ୍ତି ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଯେଉଁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ତାର ଡିଜିଟାଲ ବୁକଲେଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନମନ୍ତ୍ରୀ। ଆସନ୍ତା ସେପେଟେମ୍ବର ୨୫ରେ ଦୀନ ଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଜନ୍ମବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଏହି ବୁକ୍‌ଲେଟ୍‌ ଉନ୍ମୋଚନ କରିବାକୁ ଦଳୀୟ ନେତୃବୃନ୍ଦଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ମୋଦି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେଲେ ଏହି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ EIA ଡ୍ରାଫ୍ଟକୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବିରୋଧ

ଆଣ୍ଡାମାନ ନିକୋବରକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ବଡ଼ ଉପହାର

୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଲା ହଜି ଯାଇଥିବା ପର୍ସ, ଆଉ ସେଥିରୁ ବାହାରିଲା…

ସାବଧାନ ! ବିନା ଅର୍ଡରରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚୁଛି କି ବିହନ ପ୍ୟାକେଟ ? ଭୁଲ୍‌ରେ ବି ଖୋଲନ୍ତୁନି

ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ବିଷାକ୍ତ ସାପ

୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୬୨ ହଜାର ୬୪ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଦାନା ଖାଇବାକୁ ଦେଉଛି ଏକ ବର୍ଷର ଶିଶୁ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ବିଷ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେଇ ୧୧ ପାକିସ୍ତାନ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା

ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ କରୋନା

ମାଟି ତଳୁ ଶୁଭିଲା କାନ୍ଦିବାର ଶବ୍ଦ, ଆଉ ତା’ପରେ…

ଏକ ମାସର ଶିଶୁ ଦେଲା କରୋନାକୁ ମାତ୍‌, ମା’ କ୍ଷୀରକୁ ଡାକ୍ତର କଲେ ଅସ୍ତ୍ର

You might also like