ଓଡିଶା ଷ୍ଟାଫ ସିଲେକସନ ପିଇଟି ଶିକ୍ଷକ ପଦବୀ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଚାକିରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଷ୍ଟାଫ ସିଲେକସନ କମିଶନ (OSSC) ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷକ (ପି ଇ ଟି) ପଦବୀ ପୂରଣ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆବେଦନ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି। ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଡିଗ୍ରୀ କିମ୍ବା କୌଣସି ସରକାରୀ ଅନୁମୋଦିତ ଅନୁଷ୍ଠାନରୁ CPED ପାସ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ସହିତ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଖରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଓଡିଆରେ HSC କିମ୍ବା ME ମାନକ ପାସ୍ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ , ସେମାନେ PET ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ହେବେ। PWD ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ଶିକ୍ଷକ ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି?

ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ କେବଳ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ www.ossc.gov.in ପରିଦର୍ଶନ କରି ଅନଲାଇନ୍ ମୋଡ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଦାଖଲ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୩ ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ୨୯ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ। ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା / ହାର୍ଡ କପି ଦାଖଲ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ।

ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଢଙ୍ଗରେ ଓଡିଶା ଗ୍ରୁପ୍-ବି ପୋଷ୍ଟ (ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ନିଯୁକ୍ତି) ସଂଶୋଧନ ନିୟମ, ୨୦୧୭ ଅନୁଯାୟୀ ମାସକୁ ୧୬୮୮୦ ଟଙ୍କା (ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ପାଇଁ)ପାଇବେ। ଖାଲି ଥିବା ପଦବୀ :-ଓଡିଶା ଗ୍ରୁପ୍-ବି ପୋଷ୍ଟ (ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ନିଯୁକ୍ତ) ନିୟମାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ବେନିଫିଟ ଦାବି କରୁଥିବା ଇନ୍-ସର୍ଭିସ୍ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ, ଏହି ବିଜ୍ଞାପନରେ ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଥିବା ପରାମର୍ଶଦାତା ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ୧୦୦ ମାର୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷାରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ ଏବଂ ପରେ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଚୟନ କରାଯିବ।

କିପରି ଆବେଦନ କରିବେ:  ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସବିଶେଷ ବିଜ୍ଞାପନ ପଢିବାକୁ ପଡିବ।ଚାକିରୀ ଆଶାୟୀମାନଙ୍କୁ ଆୟୋଗର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ “www.ossc.gov.in” ବ୍ୟବହାର କରି ଅନଲାଇନରେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସମସ୍ତ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆୟୋଗର ୱେବସାଇଟ୍ ossc.gov.in ର ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ ଥିବା “APPLY ONLINE” ବଟନ୍ କ୍ଲିକ୍ କରି ନିଜକୁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ.

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ସେହି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପରଦାରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା “NEW USER” ବଟନ୍ କ୍ଲିକ୍ କରି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ପଞ୍ଜୀକରଣ ଫର୍ମ ଦାଖଲ କରିବା ସମୟରେ ଏକ ୟୁଜର୍ ଆଇଡି ଏବଂ ପାସୱାର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ଅନଲାଇନ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ / ପୁନଃ ପଞ୍ଜିକରଣ ଏବଂ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ “ନୂତନ ବ୍ୟବହାରକାରୀ” କିମ୍ବା “ପଞ୍ଜିକୃତ ବ୍ୟବହାରକାରୀ” ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ କ୍ଲିକ୍ କରିବା ଉପରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସ୍କ୍ରିନରେ ଦେଖାଯିବ। ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ ପାଇଁ ଆଗକୁ ବଢିବା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶଗୁଡିକ ଯତ୍ନର ସହିତ ପଢିବାକୁ ହେବ।

ପଞ୍ଜୀକରଣ / ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପୂରଣ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଆୟୋଗର ୱେବସାଇଟର ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ “ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ” ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଦେଖାଯାଇପାରିବ । ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶଗୁଡିକ ଯତ୍ନର ସହିତ ପଢିବାକୁ ହେବ।

ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ୍‌ ଫି’ ଛାଡ୍‌ ମାମଲା: ସରକାରଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ିଲେ ରାଜ୍ୟ ଅଭିଭାବକ ମହାସଂଘ

You might also like