ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପରେ ସଲ୍‌ମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଜିଆ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ମା’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ଏଥି ସହିତ, ଅନେକ ଲୋକ ନିଜର ଖୋଲାମତ ଦେବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । କିଛି ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ଉଦାସୀନତାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ଏପରି ସମୟରେ ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜିଆ ଖାନଙ୍କ ମା’ ରବିନା ଆମିନ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।  ଏହି ଭିଡିଓରେ ସଲ୍‌ମାନ ଖାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଜିଆଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ଆଦିତ୍ୟ ପଞ୍ଚୋଲି ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ତଦନ୍ତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଚାପ ପକାଇଥିଲେ।  ତାଙ୍କର ଏହି ଭିଡିଓ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଏହି ଭିଡିଓରେ ଜିଆ ଖାନଙ୍କ ମା’ ରବିନା ଅମିନ ପ୍ରଥମେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ପରେ କହିଛନ୍ତି, ବଲିଉଡରେ  ଚାଲିଥିବା ଦାଦାଗିରି  ବିରୋଧରେ ଜଣେ ଜାଗ୍ରତ ହେବା ଉଚିତ୍। ସୂଚନାଥାଉ କି,  ଜିଆ ଖାନ ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ମାତ୍ର  ୨୫ ବର୍ଷ  ବୟସରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ।  ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି କହିଥିଲା। ଭିଡିଓରେ ରବୀନା କହିଛନ୍ତି, ‘ବଲିଉଡକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାଗ୍ରତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ବଲିଉଡକୁ ଏହି ଦାଦାଗିରି ଶେଷ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।‘

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଦାଦାଗିରି ମଧ୍ୟ କାହାକୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାହା ଘଟୁଛି ତାହା ମୋତେ ୨୦୧୫ର  ସେଇ ଦିନକୁ ମନେ ପକାଇଦିଏ । ମୋତେ ଲଣ୍ଡନର ଜଣେ ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀ ଡାକିଥିଲେ।  ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ, ତୁମେ ଆସ, ଆମକୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରମାଣ ମିଳିଛି।

ମୁଁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ, ‘ସଲମାନ ଖାନ ମୋତେ ଡାକିଥିଲେ। ସେ ମୋତେ ପ୍ରତିଦିନ ଫୋନ୍ କରି କୁହନ୍ତି ଯେ, ସେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି | ଦୟାକରି ବାଳକକୁ (ସୂରଜ ପାଞ୍ଚୋଲି) ହଇରାଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ପଚରାଉଚରା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏପରିକି ତାକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ତେଣୁ  ଆମେ କଣ କରିପାରିବା, ମ୍ୟାଡାମ୍?

ସେତେବେଳେ ସେ ବହୁତ ହତାଶ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ ବୋଲି ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ରବୀନା।  ମୁଁ ଏହି ମାମଲା ଦିଲ୍ଲୀରେ ବସିଥିବା ବରିଷ୍ଠ ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ନେଇଥିଲି । ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲି। ଏହି ଉପାୟରେ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ପାଇଁ ଯଦି ତୁମେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ତୁମର ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର କରିବ, ତେବେ ମୁଁ ନାଗରିକ ଭାବରେ କୁଆଡେ ଯିବି ବୁଝି ପାରୁନାହିଁ ।

ମୁଁ କେବଳ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ, ଠିଆ ହୁଅ, ଯୁଦ୍ଧ କର, ପ୍ରଦର୍ଶନ କର ଏବଂ ବଲିଉଡର ଏହି ବିଷାକ୍ତ ଆଚରଣକୁ ସମାପ୍ତ କର।

You might also like