ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା କରୋନା: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୨, ୬୯୫ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢି ଚାଲିଛି। ଦେଶରେ ଆଜି ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି କରୋନା ମହାମାରୀ। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୨, ୬୯୫ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନା ଆସିଛି। ପୂର୍ବରୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇ ନ ଥିଲେ। ସେହିପରି ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୦୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ  ୨୦, ୭୮୩  ଜଣଙ୍କୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି।  ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ୩, ୩୧, ୧୪୬ ମାମଲା ସକ୍ରିୟ ଅଛି। ୬, ୧୨, ୮୧୪   ଲୋକ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବଂ 24,915 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ମୋଟ୯, ୬୮, ୮୧୪ କରୋନା ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ସର୍ବଶେଷ ଆକଳନ ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ହାର ୬୩.୨ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ଏଥି ସହିତ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସୁସ୍ଥ ହାର ହେଉଛି ୮୧.୮ ପ୍ରତିଶତ, ଯାହା ଜାତୀୟ ହାର ତୁଳନାରେ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ। 

ଗୁରୁବାର ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ତାମିଲନାଡୁରେ ମୋଟ ୧.୫ ଲକ୍ଷ କରୋନା ମାମଲା ରହିଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। କରୋନାରେ ସବୁଠାରୁ ବେଶି ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟ ହେଉଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର । ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୭, ୯୭୫ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବାବେଳେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ୨, ୭୫, ୬୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୩୩ ଜଣଙ୍କର କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରୁ କେବଳ ମୁମ୍ବାଇରେ ୬୨ ଜଣ ଅଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ  କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା୧୦, ୯୨୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

 

You might also like