ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଏଇ କୋଟିପତି ପୋଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର

ହାଇଦ୍ରାବାଦ:  ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଜଧାନୀ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଫିସର ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ଧରା ପଡ଼ିଛନ୍ତି।  ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ  କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ ପରେ ଯାହା ଜଣାପଡ଼ିଛି ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ।

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରା ପଡ଼ିଥିବା ଏହି  ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜଣକ ଜଣେ ପେଷାଦାର ଲାଞ୍ଚୁଆ। ଯାଞ୍ଚବେଳେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ଯେତେବେଳେ ଜଣାପଡ଼ିଲା, ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଫିସର ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। ଯାଞ୍ଚରୁ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ସେ ଜଣେ କୋଟିପତି ବୋଲି।  ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ଶାଖା  ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ଘରୁ ୪.୫୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ,  ଭି ବିଜୟ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ଯେ,  ସାଇବରାବାଦ କମିଶନରେଟ  ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସାବାଦ୍‌ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବି ଶଙ୍କରା ଲାଞ୍ଚ ମାଗୁଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ଅଧିକାରୀ ଲାଞ୍ଚୁଆ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଜାଲ ବିଛାଇ ଥିଲେ।  ଦିନେ ସେ ୧.୨୦ ଲକ୍ଷ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ରେଡ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଧରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବି ଶଙ୍କରା ଏବଂ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।  ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ଏସିବି ଟିମ୍ ଏହି ଲଞ୍ଚୁଆ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ, ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ଦେଖି ହୋଶ ଉଡ଼ିଗଲା। କାରଣ  ଅଭିଯୁକ୍ତ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ୪.୫୮ କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ଥିଲେ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବି ଶଙ୍କରାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଘର ଅଛି ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୧.୦୫ କୋଟି। ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କର ୧୧ଟି ଆବାସିକ ପ୍ଲଟ୍ ଅଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୨.୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କା | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ନିଜାମାବାଦ ଜିଲ୍ଲାରେ  ୪୧.୩ ଏକର କୃଷି ଜମି ରହିଛି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ଘରେ ମିଳିଥିବା ସୁନା ଅଳଙ୍କାରର ମୂଲ୍ୟ ୨୧.୧୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଘରୁ ୧୭.୮୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଜଣେ ଏସିବି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଅଧିକ ସମ୍ପତ୍ତି ଆକଳନ କରୁଛୁ। ଆମେ ଘରୁ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଲିଲ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରିଛୁ, ଯାହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି।

 

 

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

କେରଳ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ଏହି ଗୋଲ୍ଡ ମେଡାଲିଷ୍ଟ ପାଇଲଟ

ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଫ୍ଲାଇଟ୍ କ୍ରାସ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ; ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ସମେତ ୧୫ ମୃତ

ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ସତର୍କ ଘଣ୍ଟି; ଚୀନ୍‌ରେ ମାତୁଛି ଆଉ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଭୂତାଣୁ, ଗଲାଣି ୭ ଜୀବନ ୬୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଲୁଟେରୀ ଦୁଲହନ! ଫସେଇକି ଲୁଟିନେଲା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା

ଲକଡାଉନ୍‌ରେ ନିଆରା କାମ କରି ପ୍ରେରଣା ସାଜିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ସରିଲା ଅପେକ୍ଷା, ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଆସିବ କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ୍!

ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ

ସାବଧାନ! ଏହି ୬ଟି କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ହୋଇଯିବେ କାଙ୍ଗାଳ

ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଗଡ଼ିଲା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍‌

ଭୂସ୍ଖଳନରେ ଚାଲିଗଲା ୫ ଜୀବନ

ଟ୍ରାକ୍ଟର ସାହାଯ୍ୟରେ ବାହାରିଲା ଗାଈ ଦୁଗ୍ଧ, ଭିଡିଓ ଶେୟାର କଲେ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍‌

ଏବେ ‘ହ୍ୱାଟ୍ ଟୁ ଥିଙ୍କ୍’ ନୁହେଁ, ‘ହାଓ ଟୁ ଥିଙ୍କ୍’ ଉପରେ ଫୋକସ୍

You might also like