HPCL Recruitment 2021: ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଲିମିଟେଡରେ 200 ଚାକିରି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ

ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ କର୍ପୋରେସନ୍ ଲିମିଟେଡ୍ (ଏଚପିସିଏଲ୍), ମହାରତ୍ନା ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସେକ୍ଟର ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜ୍ ଶକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ସାହଜନକ କ୍ୟାରିୟର ସୁଯୋଗ ଖୋଜୁଥିବା ତଥା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଯାତ୍ରାର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଭାରତର ଶକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ର ରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ପ୍ରତିଭାବାନ ତଥା ଭାରତୀୟ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି।
ଇଚ୍ଛୁକ ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଅନଲାଇନରେ ନିମ୍ନଲିଖିତ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ।

ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ : ୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧

ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ: ୧୫ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୧

 

 

ଶିକ୍ଷାଗତ ମାନଦଣ୍ଡ ର ବିବରଣୀ:

ଯୋଗ୍ୟତା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ AICTE ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ / UGC ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ୬୦% ମାର୍କ ରଖି ପାସ କରିଥିବେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାନେ ଏବଂ SC / ST / PwBD ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ୫୦% ଅଟେ , ତଥା ସମ୍ପୃକ୍ତ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ଅଧୀନରେ ୪ ବର୍ଷର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ନିୟମିତ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ |

ଯୋଗ୍ୟତା ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷ / ସେମିଷ୍ଟାରର ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି | ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସମସ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ପ୍ରୁଫ୍ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ସାମୟିକ ଭାବରେ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ | ଆବେଦନ କରିବା ସମୟରେ, ଆବଶ୍ୟକ ଏଗ୍ରିଗେଟ୍ ମାର୍କଗୁଡ଼ିକ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବର୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ ଉପରୋକ୍ତ ପରି ସମାନ ହେବ |

ସର୍ଟଲିଷ୍ଟିଂ ଏବଂ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା 

ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ବିଭିନ୍ନ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟିଂ ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକ ଯେପରିକି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆଧାରିତ ପରୀକ୍ଷା, ଗ୍ରୁପ୍ ଟାସ୍କ, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସାକ୍ଷାତକାର ଇତ୍ୟାଦି ରହିପାରେ |

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆଧାରିତ ପରୀକ୍ଷା ଅବଜେକ୍ଟିଭ୍ ପ୍ରଶ୍ନରେ ନକାରାତ୍ମକ ମାର୍କିଂ ନ ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶ୍ନ ଗୁଡିକୁ ଦୁଇ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି

୧-ଇଂରାଜୀ ଭାଷା ର ପରିମାଣିକ ଦକ୍ଷତା ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ଵୌଦ୍ଧିକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ଦକ୍ଷତା  |

୨ -ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ପଦବୀ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଡିଗ୍ରୀ / ଶିକ୍ଷାଗତ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ସହିତ ଜଡିତ ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକୁ ନେଇ ବୈଷୟିକ  / ବୃତ୍ତିଗତ ଜ୍ଞାନ |

ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା :

୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ଦିନ ୧୨ ଟା ରୁ  ୧୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ରାତି ୧୧.୫୯  ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ |

ବିସ୍ତୃତ ବିଜ୍ଞାପନ ଆପଣ କେବଳ ଦେଖି ପାରିବେ ଏଇ ସାଇଟରେ www.hindustanpetroleum.com । ଏଥିରେ କ୍ୟାରିୟର ଓପନିଂରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ଅନଲାଇନରେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି | ଅନ୍ୟ କୌଣସି ମାଧ୍ୟମରେ ଦରଖାସ୍ତ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ।

You might also like