ହାଥରସ ମାମଲା: ପୀଡ଼ିତ ପରିବାରକୁ ଭେଟିବା ପରେ କ’ଣ କହିଲେ ରାହୁଲ ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବହୁ ସଂଘର୍ଷ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଓ କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ହଥାରସ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାକୁ ଭେଟିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର। ୩ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ରାହୁଲ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଥିଲେ।

Image

ପୀଡ଼ିତ ପରିବାରକୁ ଭେଟିବା ପରେ ରାହୁଲ କହିଥିଲେ “ କୌଣସି ବି ଶକ୍ତି ଆମକୁ ଚୁପ୍ କରାଇପାରିବ ନାହିଁ।” ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ  ନ ମିଳିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଏମିତି ଚାପ ପକାଇବେ ବୋଲି ରାହୁଲ୍ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ। ସେହିପରି ପ୍ରିୟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରାହୁଲଙ୍କ ସ୍ୱରରେ ସ୍ୱର ମିଶାଇ କହିଥିଲେ “ଯେଉଁଠାରେ ବି କୌଣସି ଭୁଲ ଘଟଣା ଘଟୁଛି, ତେବେ ନ୍ୟାୟ ନ ମିଳିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ସେଠାରେ ନିଶ୍ଚିତ ରହିବୁ।”

ତେବେ ରାହୁଲ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ପୀଡ଼ିତ ପରିବାରକୁ ଭେଟିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ  ନାଟକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ଲାଠି ଚାର୍ଜ କରିବା ପୁଣି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଆସି ପୋଲିସ କବଳରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଆଦି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।
ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏଡିଜି ଲବ କୁମାର କହିଥିଲେ ଯେ ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ମିଶାଇ ଆମେ କେବଳ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ନମାନିବାରୁ ହାଲ୍‌କା ବଳ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ୟୁପି ପୋଲିସ ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ପୀଡ଼ିତ ପରିବାର ସହିତ ଦେଖା କରିବାକୁ ଅଟକାଇବା ନାହିଁ, ଆଇନ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍‌କୁ ରୋକାଯାଇଥିଲା। କିଛି ସମୟ ପରେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟାରିୟର ଖୋଲିଦିଆଯିବ ବୋଲି ଏଡିଜି କହିଥିଲେ।

ଏହାପରେ ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କା ସହିତ ପୀଡ଼ିତା ପରିବାରକୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ କେସି ବେଣୁଗୋପାଳ, ଅଧୀର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ ଓ ପିଏନ୍‌ ପୁନିଆ ହାଥରସ ଯାଇଥିଲେ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାହୁଲ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ପରିବାରକୁ ଭେଟିଥିଲେ।

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଝିଅ ବାହାଘରରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ ୪୮୫ କୋଟି, ଏବେ ଦେବାଳିଆ

ଖଣ୍ଡାରେ କାଟିଲେ ବର୍ଥ ଡେ’ କେକ୍‌, ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ୍‌

ବାପାଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ୧୬ ବର୍ଷର ଝିଅ

ବୟସ ୧୪, ଉଚ୍ଚତା ୭ ଫୁଟରୁ ଅଧିକ

ନା ଅଛି ମୋବାଇଲ୍‌ ନା ଚପଲ, ତଥାପି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ

ସପିଂ ମଲ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ରେମେଡସିଭିର୍

୧୦ ଟଙ୍କାରେ ବିରିୟାନୀ ବିକୁଥିଲେ, ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ୍‌

ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ଖବର; କୋଭାକ୍ସିନକୁ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ଲିନିକାଲ ଟ୍ରାଏଲ ଅନୁମତି

ପିଆଜ ଚୋରି କରି ବନ୍ଧା ହେଲେ

ମାଗଣାରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ !

ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର; ଭିସା ନିୟମରେ କୋହଳ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

You might also like