କମ୍‌ଲା ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ପୁରୁଷମାନେ ଅପମାନିତ ଅନୁଭବ କରିବେ

ୱାଶିଂଟନ:ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ପାଖେଇ ଆସୁଛି, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଅସମ୍ମାନଜନକ ବୟାନ ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ପାଟିର ଜୋ ବିଡେନ Joe Biden ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ମୂଳ କମଲା ହେରିଶଙ୍କ ନାମ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ଟ୍ରମ୍ପ କମଲାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ବିବାଦୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।
ଗତକାଲି କମଲାଙ୍କୁ ‘ଦୁଷ୍ଟ ମହିଳା’ ବୋଲି ଆକ୍ଷେପ କରିଥିବାବେଳେ ଆଜି ଆଉ ପାଦେ ବଢି ଯାଇଛନ୍ତି। କମଲାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିତ୍ୱ ପୁରୁଷଙ୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରତି ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ।

ବୁଧବାର ଫକ୍ସ ସ୍ପୋର୍ଟସ ରେଡିଓକୁ ଏକ ଫୋନ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ଦେଇ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି, କମଲା ହାରିଶଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିତ୍ୱ ପୁରୁଷଙ୍କ ପ୍ରତି ଏକ ଅପମାନ। ସେତିକି ନୁହେଁ, ଟ୍ରମ୍ପ କମ୍‌ଲାଙ୍କୁ ଆମେରିକା ସିନେଟ୍‌ର ଜଣେ ଭୟଙ୍କର ସଦସ୍ୟ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ସେ (ବିଡେନ୍‌) ନିଜକୁ ଏକ ନିଶ୍ଚିତ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାନ୍ଧି ଦେଇଛନ୍ତି। କିଛି ଲୋକ କହିପାରନ୍ତି, ଏହାଦ୍ୱାରା ପୁରୁଷମାନେ ଅପମାନିତ ଅନୁଭବ କରିବେ, ଅନ୍ୟ କେହି ଠିକ୍‌ ବୋଲି ବି କହିପାରନ୍ତି।
ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ କମଲା ହାରିସଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାଇକ୍‌ ପେନ୍‌ସଙ୍କ ତୁଳନା କରି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି

You might also like