ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ହେଲା ଡିଜେଲ ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  ଫଳ ଏବଂ ପନିପରିବା ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି  ଚିନ୍ତା ବଢାଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ଆଉ ଝଟ୍‌କା।  ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଟ୍ରକ ଚାଳକମାନେ ପରିବହନ ଭଡା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଟ୍ରକ ଭଡା ବୃଦ୍ଧିର ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥିଲା ଫଳ ଏବଂ ପନିପରିବା ମାର୍କେଟ୍‌ରେ।

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ସରକାରୀ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର ରଖିଥିବାବେଳେ, ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ୧୭ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଦର ବୃଦ୍ଧି ପରେ  ଦିଲ୍ଲୀରେ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ୮୧.୫୨ ପଇସାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ସୂଚନାଥାଉ କି,  ତିନି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ୧୩ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା।

ଚାଳିଶ ଦିନରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ରାଜ୍ୟ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ କେବଳ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରୁଛନ୍ତି। ଗତକାଲି ମଧ୍ୟ ଏହା ୧୭ ପଇସା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହାର ପୂର୍ବ ଦିନ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଗୁରୁବାର ଡିଜେଲ ଦରରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ  ହୋଇ ନଥିଲା | କିନ୍ତୁ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୧୩ ପଇସା ଦ୍ୱାରା ଡିଜେଲ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଥିଲା | ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଗତ ସୋମବାରରେ ମଧ୍ୟ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୧  ପଇସା ବଢିଥିଲା। ଛଅ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ, ଅର୍ଥାତ୍ ରବିବାର ଦିନ କେବଳ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୬ ପଇସା ମହଙ୍ଗା ଥିଲା | ପେଟ୍ରୋଲ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଗତ ୧୯ ଦିନ ଧରି ଏହା ବୃଦ୍ଧି ପାଇନାହିଁ।

ପେଟ୍ରୋଲ  ମୂଲ୍ୟରେ ଶେଷ ବୃଦ୍ଧି ଜୁନ୍ ୨୯ରେ ହୋଇଥିଲା। ଲା, ଯାହା ଲିଟର ପିଛା ମାତ୍ର 5 ପଇସା | ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଜୁଲାଇ 18, ଶନିବାର ଦିନ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ୮୦.୪୩  ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲ ୮୧.୫୨  ଟଙ୍କା ରହିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଦେଶର ଏକମାତ୍ର ରାଜ୍ୟ ଯେଉଁଠାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଅପେକ୍ଷା ଡିଜେଲ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି।

ମୁମ୍ବାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ଦର ୮୭.୧୯ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲ ୭୯.୭୧ ଟଙ୍କା ରହିଛି। କୋଲକତାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୮୨.୧୦ ଏବଂ ଡିଜେଲ ୭୬.୬୭ ରହିଛି। ଚେନ୍ନାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୮୩.୬୩ ଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲ ଦର ୭୮.୫୦ ପଇସା ରହିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ହାଥରସ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା; ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ବନ୍ଦ କରି ପୀଡିତାଙ୍କ ଶବ ସତ୍କାର କଲା ପୋଲିସ

ପ୍ରେସିଡେନ୍‌ସିଆଲ ଡିବେଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ ଟ୍ରମ୍ପ-ବିଡେନ

ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ସୁଦ୍ଧା କମ୍‌ ଦାମ୍‌ରେ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା

୨୮ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜି ହେବ ବାବରି ମସଜିଦ୍ ଭଙ୍ଗା ମାମଲାର ରାୟ ଶୁଣାଣି

ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଅକ୍ଟୋବର ୩୧ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଏମିତି ରିପୋର୍ଟ ଦେଲା ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସର ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାର ତଦନ୍ତର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ; NCB

ଆଉ ଜଣେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା !

କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

୫୪ ସିଟ୍ ପାଇଁ ଉପନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କଲେ ଇସି

୩୦ ବର୍ଷ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପରେ ସତ୍ତା ହରାଇବ INS Viraat

You might also like