କାଳ ହେଲା ଯାଦୁ ଖେଳ, ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜୀବନ ହାରିଲେ ଯାଦୁଗର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କାଳ ହେଲା ବିପଜ୍ଜନକ ଯାଦୁ ଖେଳ। ପୋଲିସର ବିନା ଅନୁମତିରେ ହୁଗୁଳି ନଦୀରେ ଯାଦୁ ଦେଖାଉଥିବା ବେଳେ ଯାଦୁକର ଚଞ୍ଚଲ ଲହରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଯାଦୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପୂର୍ବରୁ ହାତଗୋଡ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ସେ ନଦୀ ଭିତରକୁ ପଶିଥିଲେ ।  ନଦୀ ଭିତରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ବାହାରି ଆସିବେ ବୋଲି ଉପସ୍ଥିତ ଲୋକଙ୍କୁ ସେ ଜଣାଇଥିଲେ ।

ହେଲେ ଶେଷରେ ମ୍ୟାଜିକରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆଉ ଟ୍ରାଜେଡିର ସାମ୍ନା କରି ଜୀବନ ହାରିଲେ । ମୃତ୍ୟୁର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ହୁଗଳି ନଦୀରୁ ଗତ ରାତିରେ ତାଙ୍କର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ରେସ୍‌କ୍ୟୁ ଟିମ୍‌କୁ ନାକେଦମ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା।

୧୬ ଜୁନ୍‌ରେ କୋଲକାତାର ହୁଗୁଳି ନଦୀରେ ମୃତ୍ୟୁର ଖେଳ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲେ ଯାଦୁଗର। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଜାଦୁଗର ହୁଦୁନୀଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରେରଣା ପାଇଥିଲେ ଚଞ୍ଚଲ। ପ୍ରଥମେ ଯାଦକୁର ଚଞ୍ଚଲଙ୍କୁ ଲୁହା ଶିଙ୍କୁଳିରେ ହାତ ଗୋଡ଼କୁ ବନ୍ଧାଯାଇଥିଲା । ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗଭୀର ନଦୀ ଭିତରକୁ ଫୋପଡ଼ା ଯାଇଥିଲା ।  ସେ କେମିତି ପାଣିରୁ ନିଜକୁ ମୁକାଳାଇବେ ସେ କୌଶଳ କିନ୍ତୁ ନିଜ୍ ଟିମ୍‌ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଜଣାଇ ନ ଥିଲେ ।  କୁହାଯାଉଛି ଏଥିପାଇଁ ପୂର୍ବାଭ୍ୟାସ କରି ନ ଥିଲେ ଯାଦୁଗର । ଯାହା ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ପାଲଟିଲା ।  ତଥ୍ୟ କହୁଛି ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ଯାଦୁଗର ଲାହିରୀ ମୃତ୍ୟୁର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।  ସାଧାରଣ ଲୋକେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଯାଦୁ ବିଷୟରେ ଜାଣିନେଇଥିଲେ ଯାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ଏପରିକି ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କଠାରୁ ଗାଳି ଖାଇଥିଲେ ।  ହୁଗୁଳି ନଦୀରେ ମୃତ୍ୟୁର ଖେଳ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଅନୁମତି ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପାଣି ଭିତରେ ନୁହେଁ ବରଂ ନୌକାରେ ହିଁ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଦେଖାଇବାକୁ ନେଇଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

‘ଚାଇନା କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଭାରତକୁ ଫାଇଦା’

ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ଏମିତି ଲୁକ୍‌ରେ ମନ୍ଦିରା, ଭାଇରାଲ ହେଲା ଫଟୋ

ଭାରତର ଲଗାତାର ୫ମ ବିଜୟ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଧରାଶାୟୀ

‘ଫୋନି’ ଖୋଲିଦେଲା ଜାଲ୍‌ ରାସନକାର୍ଡ ଗୁମର: ଚାଉଳ ନେଲେ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଆସିଲେନି

ପୋଲାଭରମ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ ଆଗେଇନେବା ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ଅନୁମତି

ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା: ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୨ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଜଣେ କାର୍ ଭିତରୁ, ଜଣେ ବନ୍ଦ ଘରୁ

ତିନି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ କୋଟିପତି, ଅମରଙ୍କ ନାଁରେ ରହିଛି ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ

ମୋଟ୍ ବ୍ୟୟ ପରିମାଣ ୧ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର କୋଟି  ଛୁଇଁବା ସମ୍ଭାବନା

ରାଜଧାନୀରୁ କାର ଲୁଟ୍ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ

୪ ନର୍ସଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଛୁଟିରେ ପଠାଇଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ

ପାଠ୍ୟ ପୁସ୍ତକରେ ଏଣିକି ରହିବ କ୍ୟୁଆର କୋର୍ଡ

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସାମ୍ବାଦିକ ତରୁଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ୫ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ୍‌

You might also like