ପକେଟ୍‌ ମନିରୁ ଅସହାୟଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ ଛାତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁ ସାରା ଦେଶରେ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅସହାୟରେ ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ଅନେକ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଉଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ୧୭ବର୍ଷର ବାଳକ ନିଜ ପକେଟ୍‌ ମନିକୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ନକରି ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ପିପିଏ କିଟ୍‌ ଓ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜର ବଣ୍ଟନ କରୁଛନ୍ତି। ବାଳକ ନାଁ ହୁସେନ୍‌ ଜାକିର।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ୧୭ବର୍ଷୀୟ ହୁସେନ୍‌ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଡାକ୍ତର ଓ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଶୁଣି ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ। ଏନେଇ ହୁସେନ୍‌ ନିଜ ପକେଟ୍‌ ମନିକୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ନକରି ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ସେ ୧୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ପକେଟ୍‌ ମନିରୁ ରଖିଥିଲେ। ସେହି ଟଙ୍କାରେ ପିପିଇ କିଟ୍‌ ଓ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ କିଣି ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ।

ହୁସେନ୍‌ଙ୍କ ଏଭଳି ମନୋଭାବକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ‘ରୋଟାରାକ୍ଟ କ୍ଲବ’ ଏହା ଜାଣିବା ମାତ୍ରା ହୁସେନ୍‌କୁ କ୍ଲବର ସଭାପତି କରିଥିଲେ। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ହୁସେନ୍‌ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି କ୍ଳବର ସବୁଠାରୁ କନିଷ୍ଠ ସଭାପତି।

ଏନେଇ ହୁସେନ୍‌ଙ୍କ ବାପା କହିଛନ୍ତି ଯେ‘ ଦିନେ ହୁସେନ୍‌ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ, ମୁଁ ପଚାରିଲି ତୋର କ’ଣ ହୋଇଛି। ସେ କହିଲା ବାପା ମୋତେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି ଯେ ମୋ ପୁଅ ଏତେ କମ୍‌ ବୟସରେ ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି।’

ଜଣେ ଚୌକିଦାର କହିଛନ୍ତି, କୋଭିଡ-୧୯ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ମୁଁ ବହୁତ ଡରି ଯାଇଥିଲି। ଏନେଇ ମୁଁ ଘରକୁ ଯାଇ ପାରୁନଥିଲି। ଯେତେବେଳେ ହୁସେନ୍‌ ଏକଥା ଜାଣିଲେ, ସେ ମୋତେ ଡାଲି, ପିପିଇ କିଟ୍‌ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଦେଇଥିଲେ। ଏତେ କମ୍‌ ବୟସରୁ ଆମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବାରୁ ଆମେ ବହୁତ ଖୁସି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ପାକିସ୍ତାନ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀକୁ ଧରିଲା ସେନା; ୫ ହଜାର ପାକିସ୍ତାନୀ ଟଙ୍କା ଜବତ

‘ପାପ, ଭୁଲ ଓ ବେମାରୀକୁ ଛୋଟ ଭାବିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ’

ଗୋଆ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ରୁ କେମିତି ଶେୟାର୍ ହେଲା ପର୍ଣ୍ଣୋଗ୍ରାଫିକ୍ ଭିଡିଓ ?‌

୨ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କଲା ସେନା; ଦୁଇ ଦିନରେ ୪ ମୃତ

ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାର ମାମଲାରେ ବିଚାର କରୁଥିବା NDPSର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ବୋମାମାଡ଼ ଧମକ: ଦୁଇ ଅଟକ

ଗୋଆ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ହ୍ୟାକ୍

ଚୀନ୍‌ର କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ: ବ୍ରାଜିଲ୍‌

ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

୮୩ ଦିନ ପରେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି; ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ କମ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଫେବ୍ରୁଆରି ସୁଦ୍ଧା ଦେଶର ଅଧା ଲୋକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି !

କଥା ଦେଇ କଥା ରଖିଲେ ରାହୁଲ, ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଲେ ଘରର ଚାବି

କରୋନା ଆକ୍ରନ୍ତଙ୍କ ଖୁସି ପାଇଁ ନାଚିଲେ ଡାକ୍ତର, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

You might also like