ପାଣିରୁ ମିଳିଲା କରୋନା ଭୂତାଣୁ !

ପ୍ୟାରିସ୍‌‌: ପାଣିରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ! ତାହା ପୁଣି ପିଇବା ପାଣିରୁ । ପ୍ୟାରିସ୍‌‌ରୁ ଆସିଛି ଚିନ୍ତାଜନକ ଖବର। ଯଦିଓ ପାନୀୟ ଜଳରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର କୌଣସି ଭୟ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତଥାପି ପାଣରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଠାବ ହେବା ଖବର ଶୁଣି ଏଠାରେ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ।

ଲକ୍‌ ଡାଉନ ପରେ ପରେ ପ୍ୟାରିସର ଲ୍ୟାବରେ ବିଭିନ୍ନ ଇଲାକାର ୨୭ଟି ପାଣି ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୪ଟି ନମୂନାରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଭୂତାଣୁ ମିଳିଥିଲା । ଏଠି କହି ରଖିବୁ, ଫ୍ରାନ୍ସରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଉଛି । ରବିବାର ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟରୁ ଜଣାଯାଇଛି, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏଠାରେ ୩୯୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ମୋଟ  ୧୯,୭୧୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲାଣି ।

ସହରର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସେଲିଆ ବ୍ଲାଉଲଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ସହରବାସୀଙ୍କୁ ପାନୀୟ ଜଳ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ଯାହାକୁ  ଲୋକେ ବିନା ଭୟରେ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ସୀନ ନଦୀ ଏବଂ ଅଭର୍କ ନହରରୁ ଯେଉଁ ପାଣି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ତାହା ପିଇବା ଉପଯୋଗୀ ନୁହେଁ । ଏହା କେବଳ ରାସ୍ତାଘାଟ ସଫା, ଗଛରେ ପାଣି ଦେବା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ  କାମ କରିବା ପାଇଁ ଦିଆଯାଉଛି ।

ତେବେ ବ୍ଲାଉଲ କହିଛନ୍ତି, ଏ ନେଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ କ’ଣ ହେବ ସେ ନେଇ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏଜେନ୍ସି ସହ ବିଚାର ବିମର୍ଷ କରାଯାଉଛି ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ନୀତୀଶଙ୍କ ଦଳରେ ମିଶିବେ ପୂର୍ବତନ ବିହାର ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ

କରୋନାର ଭୟଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ କ’ଣ କହିଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ?

‘କୃଷକ ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ଆଧାର’

ଭାରତରେ ନାଁ ବଦଳାଇ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଉଛନ୍ତି ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍‌

ଜିଓକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା ଏୟାର୍‌ଟେଲ୍‌

ମିରଟରେ ନିର୍ଭୟା ଘଟଣାର ପୁନରାବୃତ୍ତି: ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ

ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡରକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶୱନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପରଲୋକ

ଉମା ଭାରତୀଙ୍କୁ କରୋନା

ଭାଙ୍ଗିଲା ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କ; ଏନ୍‌ଡିଏକୁ ବାଏ ବାଏ କଲା ସିରୋମଣି ଅକାଳି ଦଳ

ଅକ୍ଟୋବର-୧ରୁ ସିନେମା, ନାଟକ, ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚ ଓ ଯାତ୍ରା ଆଦିକୁ ଅନୁମତି

ସରକାରଙ୍କୁ ଏସଆଇଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ; କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ପାଇଁ‌ ୮୦ ହଜାର କୋଟି ଅଛି ତ ?

You might also like