ଆଉ କିଛି ସମୟର ଅପେକ୍ଷା, ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂମି ପୂଜନ ଉତ୍ସବ

ଅଯୋଧ୍ୟା: ଆଉ ମାତ୍ର କିଛି ସମୟର ଅପେକ୍ଷା । ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭବ୍ୟ ଶ୍ରୀରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି।  ଏଥିପାଇଁ ତିନି ଦିନ ଧରି ଚାଲିଛି ଭୂମି ପୂଜନ ଉତ୍ସବ । କୋଟି କୋଟି ରାମଭକ୍ତଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ସବୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି । ମହାସମାରୋହରେ ଭୂମି ପୂଜନ ପାଇଁ ଏକ ଭବ୍ୟ ଉତ୍ସବର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି ।

ଭୂମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି।  ସାଧୁସନ୍ଥ ମାନେ ବି ଉତ୍ସବସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ଜନ୍ମଭୂମି ଅଯୋଧ୍ୟା ପୂରା ସଜେଇ ହୋଇଛି। ସରଜୁ ନଦୀ କୂଳକୁ ମଧ୍ୟ ସଜ୍ଜିତ କରାଯାଇଛ। ରାତିରେ ହଜାର ହଜାର ଦୀପମାଳା ଦିପାବଳୀର ଭ୍ରମ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ସେହିପରି ରଂଗୀନ ଆଲୋକମାଳାରେ ଝଲସୁଛି ସମଗ୍ର ଅଯୋଧ୍ୟା ସହର । ସାଧୁସନ୍ଥଙ୍କ ରାମଧ୍ୱନୀ ସହ ଅଖଣ୍ଡ ରାମାୟଣ ଗାନରେ କମ୍ପୁଛି ଚଉଦିଗ ।

ମୋଦି ସକାଳ ୯ଟା ୩୫ରେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଗେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବେ । ଲକ୍ଷ୍ନୌ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ୧୦ଟା ୩୫ରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ୧୦ଟା ୪୫ରୁ ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ଅଯୋଧ୍ୟା ଯାତ୍ରା କରିବେ । ଦିନ ୧୧ଟା ୩୦ରେ ଅଯୋଧ୍ୟାର ସାକେତ କଲୋନି ହେଲିପ୍ୟାଡରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ଏହା ପରେ ୧୧ଟା ୪୦ରେ ହନୁମାନି ଗଡ଼ି ଯାଇ ଦର୍ଶନ କରିବେ । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ରାମଜନ୍ମଭୂମିରେ ପହଞ୍ଚିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ଏହା ପରେ ୧୦ ମିନଟ ପାଇଁ ରାମଲାଲାଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ୩୦ରୁ ଭୂମି ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଚାଇନା ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କଲେ ଦଣ୍ଡ ୧୮ ବର୍ଷ ଜେଲ

୨୦୧୫ରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ୫୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା

ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଲା ଆଳୁ, ପିଆଜ, ଡାଲି

କେବେଠୁ ହେବ ୟୁଜି ଓ ପିଜି କ୍ଲାସ? ଜାଣନ୍ତୁ…

ସବୁଜିମାରେ ହସିବ ମରୁଭୂମି; ୭ ଘଣ୍ଟାରେ ହୋଇପାରିବ ଚାଷ ଉପଯୋଗୀ

୨୮ରୁ ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ

ଦୀପିକାଙ୍କୁ କଙ୍ଗନାଙ୍କ କଟ୍ଟାକ୍ଷ: ‘ମାଲ୍ ହେ କ୍ୟା’

ବିରାଟ୍ କୋହଲିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

୫୫ଲକ୍ଷ ଟପିଲା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

କାର୍ ଚକାରୁ ମିଳିଲା ବିରାଟକାୟ ଅଜଗର

ଆମେରିକାକୁ ଧମକ ଦେଇ ଚୀନ କହିଲା-ଉଡାଇ ଦେବୁ

ଇତିିହାସରେ ପ୍ରଥମ: ଭାରତୀୟ ନୌସେନାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଲେ ଦୁଇ ମହିଳା ଅଫିସର

You might also like