NTA ଦ୍ୱାରା ARPIT-2020 ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ,ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନ୍ୟାସନାଲ ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗ ଏଜେନ୍ସି (NTA) ଅନୁଆଲ ରିଫ୍ରେସର ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଇନ ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗ (ARPIT) ପରୀକ୍ଷା -2020 କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି ଯାହା ଏପ୍ରିଲ 10, 2021 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା ।ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଚାଲିଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏକ ନୂତନ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଏନଟିଏ କହିଛି।ପରୀକ୍ଷଣର ସଂଶୋଧିତ ତାରିଖ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷାର ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ପାଇଁ ସବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ www.nta.ac.in/https://arpit.nta.nic.in/ ୱେବସାଇଟରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ବୋଲି NTA ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।

NTA କହିଛି ଯେ ଏହା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବିକାଶ ବିଷୟରେ ଅପଡେଟ କରିବ | ଏ ବାବଦରେ କୌଣସି ଅପଡେଟପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ NTA ୱେବସାଇଟ୍ www.nta.ac.in/https://arpit.nta.nic.in/ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | COVID-19 ର ଦ୍ଵିତୀୟ ବିସ୍ଫୋରକ ଲହରୀ କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସୁରକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପାଳନ କରିବାକୁ NTA ୱେବସାଇଟ ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି ।

ବାର୍ଷିକ ରିଫ୍ରେସର ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଇନ୍ ଟିଚିଂ (ARPIT) ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କ ବୃତ୍ତି ଗତ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଅଧ୍ୟାପକ କିମ୍ବା ଅଣ-ଅଧ୍ୟାପକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରିଫ୍ରେସର ପାଠ୍ୟକ୍ରମ | ନ୍ୟାସନାଲ ଟେଷ୍ଟିଂ ଏଜେନ୍ସି (NTA) ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା କରିବ ଏବଂ ୟଙ୍ଗ ଏବଂ ଆସ୍ପିରିଙ୍ଗ୍ ମାଇଣ୍ଡସ୍ (SWAYAM) ଦ୍ୱାରା ଷ୍ଟଡି ୱେବ୍ ଏବଂ ଆକ୍ଟିଭ୍ ଲର୍ନିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦିଆଯିବ |

You might also like