ଜୀବନ ଓ ମୃତ୍ୟୁର ଅଧାଫାଶରେ ଝୁଲୁଥିଲା ଛୁଆ, ବଞ୍ଚାଇପାରିଲା କି ମା’? ଦେଖନ୍ତୁ ପୂରା ଭିଡିଓ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭିଡିଓ ଗୁଡିକୁ ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏମିତି ଏକ ଭିଡିଓଟିକୁ ଆଇଏଫ୍ଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ପରବିନ୍‌ କାସୱାନ୍ ନିଜ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଭିଡିଓଟି ପ୍ରାୟ ଗୋଟେ ମିନିଟ୍‌ର ଜଣାପଡୁଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ମାଙ୍କଡଟିର ପରିବାର ଥିବା ଜଣାପଡୁଛି। ମାଙ୍କଡ ଓ ତା’ର ଛୁଆ ଘରର ଛାତ ଉପରେ ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ କୌଣସି କାରଣ ବଶତଃ ମାଙ୍କଡ଼ର ଛୁଆଟି ପାଖରେ ଥିବା ଲାଇନ୍‌ ତାରରେ ଫସି ଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ପରେ ଛୁଆଟି ମା’ ମାଙ୍କଡ଼ ପାଖୁକୁ ଆସିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ପିଲାଟି ଛୋଟ ଥିଲା ଏବଂ ତାର ଓ କାନ୍ଥ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ମଧ୍ୟ ଲମ୍ବା ଥିଲା। ମାଙ୍କଡ ଛୁଆଟି ଡରି ଯାଇଥିଲା। ସେ ବସିଥିବା ତାରଟି ବହୁତ ଜୋରରେ ହଲୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଯେମିତି ଲାଗୁଥିଲା ଛୁଆଟି ତଳେ ପଡିଯିବ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଛାତ ଉପରେ ବସିଥିବା ଛୁଆଟିର ମା’ ଏସବୁ ଦେଖି ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡୁଥିଲା। କ‘ଣ କରିବ ସେ? ଛୁଆଟିକୁ କେମିତି ରକ୍ଷା କରିବ। ଉପାୟ ଖୋଜୁଥିଲା ମନେ ମନେ। ଛୁଆଟି ମଧ୍ୟ ମା’କୁ ଦେଖି ହାତ ବଢ଼ାଉଥିଲା। ଯେମିତି ଲାଗୁଥିଲା ମା’ ମତେ ଏଠୁ ନେଇଯା’। ପରେ ମା’ଟି ଛୁଆଟିରୁ ପାଖକୁ ଡେଇଁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଛୁଆଟିକୁ ଆଣି ପାରିନଥିଲା। ପୁନଃ ଆଉଥରେ ମା’ ମାଙ୍କଡଟି ଚେଷ୍ଟା କରି ତାର ଛୁଆକୁ କୋଳେଇ ଆଣିବାରେ ସଫଳ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା।

ଆଇଏଫ୍ଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ପରବିନ୍‌ କାସୱାନ୍ ଏହି ଭିଡିଓଟିକୁ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ମା ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ’। ଏହା କିପରି ବିଫଳ ହେବ’। ଏହି ଭିଡିଓଟିରେ ୨୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁଜ୍‌ ମିଳିଥିବାବେଳେ ୩ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍‌ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

 

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ରାହୁଲ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ନାଁରେ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଏମିତି ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ

ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲେ ହାଥରସ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଭାଇ; କହିଲେ, ବାପା ଚାପରେ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି

ହାଥରସ ପୀଡ଼ିତା ବାପାକୁ ଧମକାଉଥିଲେ କି ଡିଏମ୍‌? ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍

ହାଥରସ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇନି: ୟୁପି ପୋଲିସ

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କୁ କରୋନା

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ମୁଁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ, ଏଥିପାଇଁ କାହାର ଧାରଣା ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ: ହାଥରସ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ବାପା

ଦେଶରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୯୮ ହଜାର ପାର୍

ପୋଲିସ କର୍ମୀ ଅଟକାଉଥିବା ବେଳେ ଠେଲାପେଲାରେ ତଳେ ପଡ଼ିଗଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି

ପୁଣି ପାକିସ୍ତାନର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଘଂନ; ୩ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ସହିଦ

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ବେଳେ ବୁକ୍‌ ହୋଇଥିବା ଟିକେଟ୍‌ର ପୂରା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇବେ ଯାତ୍ରୀ

ମାରଣା ଷଣ୍ଢ କବଳରୁ ଜେଜେ ମା’ଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା କୁନି ନାତି

You might also like