୧୩ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ହତ୍ୟା

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଦିଲ୍ଲୀ ପରେ ପୁଣି ଏକ ଅତ୍ୟାଚାରର ଛାତିଥରା ଘଟଣା ଘଟିଛି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରି ଜିଲ୍ଲାରେ। ଏଠାରେ ଜଣେ ୧୩ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଏକ ଆଖୁ କିଆରିରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ। ଏନେଇ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଘଟଣାରେ ନାବାଳିକାର ଗାଁରୁ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ମୃତ ନାବାଳିକାର ଗଳା ଓଢ଼ଣୀରେ ଭିଡ଼ାଯିବା ସହିତ ଆଖି ଖୋଳି ନିଆଯାଇଛି। ଏହାସହ ଝିଅଟିର ଝିଭ ମଧ୍ୟ କଟାଯାଇଥିବା ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ରାଜଧାନୀ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଠାରୁ ୩୦ କିମି ଦୂର ନେପାଳ ବର୍ଡର ପାଖାପାଖି ଏକ ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଛାତିଥରା ଘଟଣା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଜମିରୁ ହିଁ ନାବାଳିକାର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ୟୁପି ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ରବିବାର ରାତିରେ ଆସିଥିବା ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ଝିଅର ଝିଭ କାଟିବା କିମ୍ବା ଆଖି ଖୋଳି ନେବା ଭଳି ଘଟଣା ଉଲ୍ଲେଖ ନାହିଁ। ତେବେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ଝିଅର ଗଳା କଟାଯାଇଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି।

ଝିଅଟି ଦୁଷ୍କର୍ମର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ପୋଷ୍ଟମର୍ଟ ରିପୋର୍ଟରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଦୁଇ ଜଣ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।  ଏହି ଘଟଣାରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ସହିତ ହତ୍ୟା ଓ ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଆକ୍ଟ ଆଧାରରରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ପୁଲିସ ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପାଙ୍କର ବୟାନ ଅନୁସାରେ, ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରୁ ଝିଅର ପତ୍ତା ମିଳୁନଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକ ବହୁତ ଖୋଜାଖୋଜି କରିବା ପରେ ଏକ ଆଖୁ କିଆରିରେ ଝିଅଟିର ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଝିଅର ଆଖି ଖୋଳି ନିଆଯିବା ସହିତ ତା’ର ଝିଭକୁ ମଧ୍ୟ କାଟି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏପରିକି ଏକ ଓଢ଼ଣୀରେ ତା’ ବେକକୁ ଭିଡ଼ି ଦିଆଯାଇଥିଲା ବୋଲି ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାୟାବତୀ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣାକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ କହିବା ସହିତ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କୁ କଡ଼ା ଭର୍ତ୍ସନା କରିଛନ୍ତି ମାୟାବତୀ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଦଲ୍ଲୀରୁ ୧୦୦ କି.ମି. ଦୂର ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ହାପୁରରେ ଏଭଳି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଜଣେ ୫ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଅପହରଣ କରି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ। ଏବେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଜୀବନ ମରଣ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି।

You might also like