ଏହି ନିୟମ ମାନିଲେ ରହିବନି ଅର୍ଥାଭାବ

ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କେବେବି ଟଙ୍କା ଅଭାବ ନ ରହୁ ଏବଂ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ସର୍ବଦା ଦୟାଳୁ ରୁହନ୍ତୁ। | ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଉତ୍ତରକୁ ପ୍ରଭୁ ଧନ କୁବେରଙ୍କ ଦିଗ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏନେଇ ଏହି ଦିଗକୁ ସ୍ଵଚ୍ଛ ରଖିବା ଉଚିତ। ଏହାସହିତ ଆଉ କିଛି ବାସ୍ତୁ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଲେ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ।

ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି, ସମୃଦ୍ଧତା, ଧନ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଏଥିପାଇଁ ବାସ୍ତୁର କିଛି ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ହେବ। ଯାହାଫଳରେ ଘରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅପସାରିତ ହୁଏ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଚାଳନ ହୁଏ। ତେବେ ଅର୍ଥ ପ୍ରାପ୍ତ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବାସ୍ତୁର ଏହି ସବୁ ନିୟମକୁ ମାନିବାକୁ ହେବ।

ଏଭଳି କେବେ ବି କରିବେନି

ପୂଜାପାଠ ଘରେ କେବେବି ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ତୁମର ମନ ଭଗବାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଅର୍ଥରେ ବିନିଯୋଗ ହେବ। ଭଗବାନ ତୁମକୁ ଏହା ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ କରିପାରନ୍ତି।

ଏଭଳି ଫଟୋ ଲଗାନ୍ତୁ

ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀର ଫଟୋ ରଖନ୍ତୁ। ତେବେ ମନେରଖନ୍ତୁ, ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏକ ବସିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଉଭୟ ହାତୀ ଉପରକୁ ଶୁଣ୍ଢ ଉଠାଇଥିବେ। ଏଭଳି କଲେ କଦାପି ଟଙ୍କା ଅଭାବ ହେବ ନାହିଁ।

ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ଵାର

ଘରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ଠିକ୍ ସ୍ଥିତିରେ ରହିବା ଉଚିତ। ଏହା ନଷ୍ଟ କିମ୍ବା ଅଧାଖୋଲା ନ ରହିବା ଦରକାର। ଏହା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ। ଏହାକୁ ଠିକ୍ କରନ୍ତୁ।

 ଏପରି ଫୁଲ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଫୁଲ କିମ୍ବା ଏହି ପ୍ରକାର ଗଛ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଘର ଭିତରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହା ଦାରିଦ୍ର୍ୟର କାରଣ ହୋଇଥାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ବିସ୍ତାର ହୁଏ।

ରାତ୍ରି ବାସନ ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ

ରାତ୍ରି ବାସନକୁ ନିଜ ଘରର ରୋଷେଇ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅର୍ଥାତ୍ ରାତିରେ ବାସନକୁ ସଫା କରିବା ଉଚିତ। ନଚେତ୍ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରେ।

ଏହି ଜିନିଷକୁ ଶୋଇବା ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ

ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଶୋଇବା ଘରେ ଆପଣ ପାଣି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଋଣର ଭାର ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ।

ଏହିପରି ଅର୍ଥ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ

ଯେଉଁ କୋଠରୀରେ ଭାଲ୍ଟ ରଖାଯାଇଛି ସେହି କୋଠରୀକୁ କ୍ରିମ୍ ରଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗ କରନ୍ତୁ। ଏହା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ କୋଠରୀଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖେ | ଏଥିସହିତ ଦକ୍ଷିଣ କାନ୍ଥରେ ଭାଲ୍ଟ ରହିଲେ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧିପାଏ।

ଣ ଭାର ହ୍ରାସ ପାଇବ

ଯଦି ରବିବାର ଦିନ କୁବେର ଯନ୍ତ୍ରକୁ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ସ୍ଥାପିତ କରାଯାଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହା ଋଣର ଭାରକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ।

You might also like