• translate
Pramod Behera

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକତା ଏବଂ ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ଆଣିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପାୟ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦ ଘରେ କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ରଖିଲେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିଥାଏ। ତାହା ସହିତ ଜୀବନରେ ସୁଖ ମଧ୍ୟ ଆସେ । ଏହିସବୁ କାରଣ ନେଇ ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦଗୁଡିକ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ତେବେ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଘରର ଦିଗ ଅନୁସାରେ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯିବା ଉଚିତ। ଏହା ଫଳରେ ଚମତ୍କାର ଲାଭ ମିଳିବା ସହ ଏହା ପରିବେଶକୁ ଶୁଦ୍ଧ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦ ଆମ ପାଇଁ କିପରି ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ କେଉଁ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ ସେ ବିଷୟରେ ଜାଣିନେବା।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର କୁହେ ଯେ ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଘରର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ଏହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ସୁଖ ଓ ସମୃଦ୍ଧି ଆସେ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇଥାଏ। ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ଏହାକୁ ଘରେ କିମ୍ବା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ରଖିପାରିବେ। ପରିବାର ଏକାଠି ବସୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ବାଉଁଶ ଗଛ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଏହି କାରଣରୁ, ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରହିଥାଏ। ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିବା ବାଉଁଶକୁ ଘରେ କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ସମୃଦ୍ଧି ଓ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମିଳିଥାଏ। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ ।

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଘରର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଏକ ବାଉଁଶ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଯାଏ, ତେବେ ଘରେ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧା ହୁଏ ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରକୁ ଅର୍ଥ ଆସିବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ଶୁଦ୍ଧ ରହିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଘରକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସୁଅ ଛୁଟିଥାଏ।

Other Stories