• translate

International Updates

Special Story | Bed Ridden After Massive Accident, UK Couple Ties Knot In ICU
କଥା ରଖିଲେ ପ୍ରେମିକ, ICU ଭିତରେରେ ପ୍ରେମିକାକୁ ବାହାହେଲେ

ପ୍ରେମିକାକୁ କଥା ଦେଇଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ଯୁଗ ଯୁଗକୁ ରହିବ। ଶେଷ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ କେହି କାହାକୁ ଛାଡ଼ିବେ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଜୀବନର ଗତି ହଠାତ ବଦଳି ଗଲା। କଥା ଦେଇଥିବା ପ୍ରେମିକ, ICU ଭିତରେ ପ୍ରେମିକାକୁ ବାହାହେଲେ। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଡାକ୍ତର।

ICU MARRIAGE
କଥା ଦେଇ କଥା ରଖିଲେ ପ୍ରେମିକ। ଆଇସିୟୁରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ କଲେ ବିବାହ

ପ୍ରେମ। ଲୋକେ କହନ୍ତି ଏହି ଶବ୍ଦ ଅଢେଇ ଅକ୍ଷର। ପ୍ରେମ ହେଉଛି ଚିରନ୍ତନ ସତ୍ୟ। ଆଉ ପ୍ରେମ ଯିଏ କରିଛି ସିଏ ତାହାର ପରିଭାଷାକୁ ହିଁ ବୁଝିପାରିଛି। ବ୍ରିଟେନ୍‌ର ଜଣେ ପ୍ରେମିକ ଜଣକ ଏମିତି କରିଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା। କାରଣ ପ୍ରେମିକ ଜଣକ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଯେଉଁ କଥା ଦେଇଥିଲେ ତାହାକୁ ରକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି

Taliban offers jobs in exchange for wheat to tackle hunger and unemployment
ଆଫ୍‌ଗାନୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପାରିଶ୍ରମିକଦେବ ତାଲିବାନ୍‌

ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ମୂଲିଆଙ୍କୁ ବଣ୍ଟାହେବ ଗହମ । ତାଲିବାନ୍‌ ସରକାର ଦେଶରୁ ଅନାହାର ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ‘ଫୁଡ୍ ଫର ୱାର୍କ ସ୍କିମ୍‌’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସ୍କିମ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ମୂଲିଆଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପାରିଶ୍ରମିକ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବରଂ ତା ବଦଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗହମ ଦିଆଯିବ ।

lost island of gold been found sumatran fishermen find a huge treasure
ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଲା; ସମୁଦ୍ରରୁ ପାଇଲେ ୭୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଖଜାନା !

ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୭୦୦ ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ଖଜାନା । ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ସୁମାତ୍ର ଦ୍ୱୀପ ପାଖ ସମୁଦ୍ରରୁ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ଏହି ଖଜାନାକୁ ପାଇଛନ୍ତି । ଖଜାନାରେ ବହୁମୂଲ୍ୟ ପୁରାତନ ସୁନାଗହଣା ସହ ବିବିନ୍ନ ମୂର୍ତ୍ତି ତଥା ଅଳଙ୍କାରମାନ ରହିଛି ।

Us deal with Pakistan for secret operation in Afghanistan
ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ହାତ ମିଳାଇଲେ ଆମେରିକା ଓ ପାକିସ୍ଥାନ !

ଆଫଗାନ୍‌ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହାତ ମିଳାଇଲେ ଆମେରିକା ଓ ପାକିସ୍ତାନ୍ । ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ବଡ ଧରଣର ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗର ଅପରେସନ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ଏକଜୁଟ୍‌ ହୋଇ ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା କରିଛନ୍ତି ଆମେରିକା ଓ ପାକିସ୍ତାନ ।

Salmonella Outbreak
ପିଆଜ ଖାଇଲେ ରୋଗ, ଆମେରିକାରେ ପେଟ ରୋଗରେ ଶତାଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଆମେରିକାରେ ପିଆଜ ଦେଖିଲେ ଡର। ପିଆଜ ଖାଇଲେ ବ୍ୟାପୁଛି ଭୟଙ୍କର ରୋଗ। ପେଟ ରୋଗରେ ପଡି ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି ଶତାଧିକ। ଅନେକ ଲୋକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେଣି।

china a new law in china will cut homework tutoring pressure on students
ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଚୀନ୍‌ର ନୂଆ ନିୟମ, ପାଠ କମ୍‌ ଖେଳ ବେଶି

ଚୀନ୍‌ର ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ପିଲାଙ୍କୁ ହୋମ୍‌ୱାର୍କ ଓ ଟ୍ୟୁସନ୍‌ର ଚାପ କମାଇବା ପାଇଁ ଚୀନ୍‌ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ନୂଆ ଆଇନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଚୀନ୍‌ର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ହୋମୱାର୍କ ଏବଂ ଟ୍ୟୁସନର ପାଠପଢା ଚାପ ମାତ୍ରାଧିକ ହ୍ରାସ ହୋଇପାରିବ

IMRAN KHAN
ଅଡ଼ୁଆରେ ପାକିସ୍ତାନ୍ ! ଭାରତ-ପାକ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ୟୁଏଇ ଯାଇଥିଲେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ, ତୁରନ୍ତ ଫେରିବାକୁ କହିଲେ ଇମ୍ରାନ୍‌

ଅଡ଼ୁଆରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍‌ ଖାନ୍ । କାରଣ ପାକିସ୍ତାନର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ବ୍ୟପାର ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଠିକ୍‌ ନଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି ।

Russia has indicated to remove Taliban from the list of terrorist organization
ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ତାଲିକାରୁ ତାଲିବାନକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଋଷ୍‌ର ସଙ୍କେତ

ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ତାଲିକାରୁ ହଟିପାରେ ତାଲିବାନ । ଋଷ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତାଲିବାନ୍‌କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ତାଲିକାରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି ।

South asia Sikhs in Afghanistan under threat to either convert to islam or leave country
‘ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଗ୍ରହଣ କର ନଚେତ୍‌ ଦେଶ ଛାଡ’: ଶିଖ୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟଙ୍କୁ ତାଲିବାନ୍‌ର ଧମକ୍

ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଗ୍ରହଣ ନ କଲେ ଦେଶ ଛାଡିବାକୁ ଧମକ୍‌ ଦେଇଛି ତାଲିବାନ୍‌ । ତାଲିବାନ୍‌ର ଆଫଗାନ୍‌ ଦଖଲ ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଥିବା ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସଂମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକମାନେ ନାନା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ଏମିତିକି ଯଦି ସେମାନେ ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ନ ଆପଣାଇବେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜୀବନକୁ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ୍‌ ଦିଆଯାଉଛି ।

Salim Abu-Ahmad killed in US strike
ସିରିଆରେ ଆମେରିକାର ଡ୍ରୋନ ଆକ୍ରମଣ; ଅଲକାଏଦାର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅବଦୁଲ୍‌ ହାମିଦ୍‌ ଅଲ୍‌ ମାତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ସିରିଆର ଆମେରିକାର ଡ୍ରୋନ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ । ଏହି ଡ୍ରୋନ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ରେ ସିରିଆର ବରିଷ୍ଟ ନେତା ଅବଦୁଲ୍‌ ହାମିଦ୍‌ ଅଲ୍‌ ମାତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍‌ କମାଣ୍ଡୋ ମୁଖପାତ୍ର ମେଜର ଜନ୍ ରିଗ୍ସବି କହିଛନ୍ତି, ଆମେରିକା କରିଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ଦ୍ୱାରା ଅଲକାଏଦାର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅବଦୁଲ ହମିଦ ଅଲ-ମତାରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି ।

Cinematographer Dead
ଲାଇଟ୍‌-କ୍ୟାମେରା-ଆକ୍ସନ ମଧ୍ୟରେ ନକଲି ବନ୍ଧୁକରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, କ୍ଷଣିକରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସିନେମାଟୋଗ୍ରାଫର

ହଲିଉଡ୍‌ ଫିଲ୍ମ ଶୁଟିଂ ସେଟ୍‌ରେ ଅଘଟଣ। ଲାଇଟ୍‌-କ୍ୟାମେରା-ଆକ୍ସନ ମଧ୍ୟରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି। କ୍ଷଣିକରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ଜଣେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସିନେମାଟୋଗ୍ରାଫର। ନକଲି ବନ୍ଧୁକରୁ ଗୁଳି ଫୁଟିଲା। ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ବି ଚାଲିଗଲା।

Forced Children to Beg
ପିଲାଙ୍କ ଚେହେରା ବିଗିଡାଇ ଭିକ ମଗାଉଛି ପାକିସ୍ତାନ୍

କାଙ୍ଗାଳ ହୋଇଗଲାଣି ପାକିସ୍ତାନ । ପାକିସ୍ତାନରେ ଧିରେ ଧିରେ ଅର୍ଥ ଅଭାବର ସଙ୍କଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦେଶର ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ନୂଆ ପନ୍ଥା ଆପଣେଇଛି । ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କ ଚେହେରା ବିଗିଡାଇ ଭିକ ମାଗିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ ।

Tallest Woman
ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ଜାଣିଲେ ହୋସ୍‌ ଉଡ଼ିଯିବ ! ହେଲେ ୪ ମିନିଟ୍‌ ବି ଛିଡ଼ା ହୋଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି ସେ..

ଆପଣଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା କେତେ ? ୪ ଫୁଟ, ୫ ଫୁଟ୍, ଅତି ବେଶୀରେ ୬ ଫୁଟ୍ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆଜି ଏମିତି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ କଥା କହିବୁ ଯାହାର ଛଚ୍ଚାତା ୨୧୫ ଦଶମିକ ୧୬ ସେଣ୍ଟିମିଟର । ଫୁୁଟରେ ହିସାବ କଲେ ୭ ଫୁଟ୍ ୭ ଇଞ୍ଚ ।

people dead after eating fish
ଚୀନ୍‌ରେ ମାଛ ଖାଇବାକୁ ମନା ; ମାଛ ଖାଇ ୭ ମୃତ

ବିଶ୍ୱରେ କରୋନାର ଭୟାବହ କମିନଥିବା ବେଳେ ଦେଖା ଗଲାଣି ଅନେକ ଅଜଣା ରୋଗ । ଏଭଳି ଏକ ରହସ୍ୟମୟ ରୋଗ ଦେଖାଯାଇଛି ଚୀନର ହଂକଂ ସହରରେ । ଏହି ରୋଗରେ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

date rape medications in bars and nightclub
ନାଇଟ୍‌ କ୍ଲବରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ‘ଡେଟ୍‌ ରେପ୍‌ ଡ୍ରଗ୍ସ’

ନାଇଟ୍‌ କ୍ଲବରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ‘ଡେଟ୍‌ ରେପ୍‌ ଡ୍ରଗ୍ସ’ । ୟୁକେର ବିଭିନ୍ନ ସହରରୁ ଆସିଥିବା ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ନାଇଟ୍ କ୍ଲବ୍ ଏବଂ ପବ୍ ଗୁଡିକରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ‘ଡେଟ୍‌ ରେପ୍‌ ଡ୍ରଗ୍ସ’ ଦିଆଯାଉଛି ।

kidney-transplant
ଅବିଶ୍ୱାସ ଲାଗିଲେ ବି ସତ, ମଣିଷ ଦେହରେ ଲାଗିଲା ଘୁଷୁରୀ କିଡ଼ନୀ

ଅଙ୍ଗ ପ୍ରତିରୋପଣ ଏକ ଜଟିଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର। ଜଣଙ୍କର କୌଣସି ପ୍ରତିରୋପଣ ଯୋଗ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ଅକାମୀ ହୋଇଗଲେ, ତାହାକୁ ତାଙ୍କ ନିଜ ଶରୀର ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରୁ କିମ୍ବା ଆଉ ଜଣେ ମଣିଷଙ୍କ ଠାରୁ ମ୍ୟାଚ୍ କରି ଅଣାଯାଏ ଏବଂ ରୋଗୀଙ୍କ ଦେହରେ ଖଞ୍ଜି ଦିଆଯାଏ

Flights Cancelled, Schools Closed as China Fights COVID-19 outbreak
ପୁଣି ଚୀନ୍‌କୁ ଫେରିଲା କରୋନା; ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ବହୁ ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଚୀନ୍‌କୁ ପୁଣି ଫେରୁଛି କରୋନା । କରୋନା ଋଷ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହିତ ଏବେ ଚାଇନାରେ ମଧ୍ୟ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଗତକାଲି କୋଭିଡ ମାମଲା ସାମ୍ମାକୁ ଆସିବା ହେତୁ ଚୀନ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପକ୍ଷରୁ ସ୍କୁଲ ଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

child earn 75,000
ପାଟି ନଖୋଲୁଣୁ ରୋଜଗାର କରୁଛି ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କା

ଆଜିର ଭର୍ଚୁଆଲ ଦୁନିଆରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ଇନଫ୍ଲୁଏନ୍ସରକୁ ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି । ଯିଏକି ତାର କାମ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁନିଆରେ ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ଲୋକଙ୍କର ଅଧିକ ଭରସା ରହିଥାଏ ଏବଂ ଏମାନଙ୍କର କଥାକୁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତେ ଅନୁସରଣ କରିଥାନ୍ତି । ସେହିପରି ଏକ ଉଦୀୟମାନ ତାରକା ହେଉଛି ଏକ ବର୍ଷକର ଶିଶୁ । ଯିଏ ସାରା ବିଶ୍ୱ ପରିଭ୍ରମଣ କରିବା ସହ ମାସକୁ ପ୍ରାୟ ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ।

China children
ପିଲା ଦୋଷ କଲେ ଦଣ୍ଡ ପାଇବେ ବାପା-ମା !

ଚୀନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା କି ତାଲିବାନୀ ଶାସନ? ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ ଜିନପିଙ୍ଗ ମନମାନିକୁ ନେଇ ଏବେ ପୂରା ବିଶ୍ୱରେ ଚାଲିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା। ଡ୍ରାଗନ ଏମିତି ଏକ ନିୟମ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଯାହା ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆଉ କହିବେ ଏହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଲ। କୁହାଯାଉଛି ଚୀନ୍‌ରେ ଏଣିକି ପିଲାମାନେ ଭୁଲ କଲେ ତାହା ଲାଗି ଅଭିଭାବକମାନଙ୍କୁ ହିଁ ଦାୟୀ କରାଯିବ।

Bofors Guns Along LAC
ଚୀନ୍‌ର ଦାଦାଗିରିକୁ ମିଳିବ ମୁହଁତୋଡ଼ ଜବାବ

ଚୀନ୍‌ର ଦାଦାଗିରିକୁ ମିଳିବ କଡ଼ା ଜବାବ। ଏଲ୍ଏସିରେ ମୁତୟନ ହେଲା ବୋଫୋର୍ସ ତୋପ। ଚୀନ୍‌ର ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତ ଏଲ୍ଏସିରେ ବୋଫୋର୍ସ ଗନ୍‌ ମୁତୟନ କରିଛି। ଏହି ତୋପ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ଚୀନ୍ ସଂଲଗ୍ନ ସୀମାରେ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି।

Pakistan in deep economic crisis.
ପାକିସ୍ତାନରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ, ଚିନ୍ତାରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌

କାଙ୍ଗାଳ ହୋଇଗଲାଣି ପାକିସ୍ତାନ । ପାକିସ୍ତାନରେ ଧିରେ ­­ଧିରେ ଅର୍ଥ ଅଭାବର ସଙ୍କଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦେଶର ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି ।

India Taliban to meet face to face at Moscow format meeting today in russia
'ମସ୍କୋ ଫର୍ମାଟ' ବୈଠକରେ ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇପାରନ୍ତି ଭାରତ ଓ ତାଲିବାନ

ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇପାରନ୍ତି ଭାରତ ଓ ତାଲିବାନ୍ । ଆଜି ଋଷ୍‌ରେ 'ମସ୍କୋ ଫର୍ମାଟ' (Moscow Format) ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତର ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ତାଲିବାନ୍‌ର ଅଧିକାରୀ ମାନେ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ହେବେ ।

Special Story | China Test Fires Hypersonic Missile, Worries America
ମହାକାଶୀୟ ସାମର୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କଲା ଚୀନ୍‌, ‘ହାଇପର୍‌ ସୋନିକ୍‌’ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ନିକ୍ଷେପ

କେହି କିଛି ଭାବିବା ଆଗରୁ ଚାଇନା ଦେଖାଇଲା ଶକ୍ତି। ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ସବୁ ଦେଶ। ଅନ୍ତରୀକ୍ଷରେ ମହାବିନାଶକ ମିସାଇର ପରୀକ୍ଷଣ ନେଇ ପେଣ୍ଟାଗନ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ନଥିବା ବେଳେ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକ ଛାଡିଲାଣି ଦୁନିଆ...

Bill gates daughter got married
ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେଲେ ବିଲ୍‌ଗେଟ୍‌ସଙ୍କ ଝିଅ, ଦେଖନ୍ତୁ ଫଟୋ

ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେଲେ ବିଲିଓନେୟାର ବିଲ୍‌ଗେଟ୍‌ସଙ୍କ ଝିଅ । ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ କମ୍ପାନିର ମାଲିକ ବିଲ୍‌ଗେଟ୍‌ସ ଓ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ପତ୍ନୀ ମେଲିଣ୍ଡା ଗେଟ୍ସଙ୍କ ବଡ ଝିଅ ଜେନିଫର୍ କ୍ୟାଥରିନ୍ ଗେଟ୍ସଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି ।