• translate

International Updates

prostitute ban
ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ଏହି ଦେଶ!

ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି ଉପରେ ଲାଗିଲା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ । ଏଭଳି ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ସ୍ପେନ୍‌ର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପେଡ୍ରୋ ସାଞ୍ଚେଜ୍ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ପେନ୍‌ରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତିକୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଅତ୍ୟାଚାରକୁ ରୋକା ଯାଇପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସାଞ୍ଚେଜ୍।

china misilie test
ଚୀନ୍ ତିଆରି କରୁଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର

ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ନିଜ ହାତମୁଠାରେ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି ଚୀନ୍ । ଏହି କ୍ରମରେ ଦେଶକୁ ଆହୁରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବା ପାଇଁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ନିକଟରେ ହାଇପରସୋନିକ୍ କ୍ରୁଜ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇଛି

Indian Siblings
ଆମେରିକାରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଭାଇ-ଭଉଣୀ

ଯେଉଁ ବୟସରେ ପିଲାମାନେ ଖେଳ ଓ ମୋବାଇଲରେ ମାତିଥାନ୍ତି, ସେହି ବୟସରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ କୁନି ପିଲା। ଏମାନେ ହେଲେ ଆମେରିକାରେ ଭାରତୀୟ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ଇଶାନ୍ ଠକ୍କର ଓ ଅନନ୍ୟା ଠକ୍କର ।

Arson attack' on Hindu house in Bangladesh
ବାଙ୍ଗଲାଦେଶରେ ପୁଣି ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ : ୨୦ଘର ଜଳାଇ ଦେଲେ ଉପଦ୍ରବୀ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ସହିତ ଏହି ମାମଲା ଜଡିତ ବୋଲି ପୋଲିସ୍ କହିଛନ୍ତି । ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫେସବୁକରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ପୋଷ୍ଟ ପରେ ହିଁ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଯୁବକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦେବା ସହ ଘର ତଥା ପରିବାରକୁ ଜଗିଥିଲା

Indian Siblings
 ଆମେରିକାରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଭାଇ-ଭଉଣୀ

ଯେଉଁ ବୟସରେ ପିଲାମାନେ ଖେଳ ଓ ମୋବାଇଲରେ ମାତିଥାନ୍ତି, ସେହି ବୟସରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ କୁନି ପିଲା। ଏମାନେ ହେଲେ ଆମେରିକାରେ ଭାରତୀୟ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ଇଶାନ୍ ଠକ୍କର ଓ ଅନନ୍ୟା ଠକ୍କର ।

Uighur Muslims
ଉଇଗୁର୍‌ ମୁସଲମାନଙ୍କୁ ଚେୟାରରେ ବାନ୍ଧି ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରୁଛି ଚୀନ୍‌ ସରକାର

ତାଲିବାନ ପରେ ଉଇଗୁର ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ ଉପରେ ଚୀନ୍ ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଅତ୍ୟାଚାର । ଚୀନର କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ସରକାରକୁ ନ ମାନିବା କାରଣରୁ ଉଇଗୁରୁମାନଙ୍କୁ ଶିନ୍‌ଜିୟାଂଗ ପ୍ରଦେଶର ଡିଟେନ୍ସନ୍ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଅମାନୁଷିକ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଛି । ଏହି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚୀନରୁ ପଳାଇଥିବା ଉଇଗୁର ପୀଡିତା ମାନେ ଏହି ଅପରାଧର ବିବରଣୀ ଉପସ୍ଥାପନା କରିସାରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନିଜେ ଚୀନ୍‌ର ଜଣେ ପୋଲିସ୍ ଉଇଗୁର୍ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଭୟଙ୍କର ନିର୍ଯାତନା ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

India-America Soldiers
ବରଫ ଉପରେ କବାଡି ଖେଳର ମଜା ନେଲେ ଭାରତ-ଆମେରିକୀୟ ଯବାନ

ଆମେରିକାର ଆଲାସ୍କାରେ ଭାରତୀୟ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ତାଲିମ ଅଭ୍ୟାସ । ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ବେଳେ ଆଲାସ୍କାର ବରଫ ଆଚ୍ଛାଦିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆମେରିକା ସୈନ୍ୟ ଓ ଭାରତ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କବାଡି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଏକ ଭିଡିଓ ବେଶ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଭାରତୀୟ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଏହି ତାଲିମ ଅଭ୍ୟାସଟି ଆମେରିକାର ଆଲାସ୍କା ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି ।

rape
ଲୋକାଲ୍ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ

ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ଲୋକାଲ୍ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ । ବୁଧବାର ଆମେରିକାର ଫିଲାଡେଲଫିଆ ସହରରେ ଦୁଷ୍କର୍ମର ଏଭଳି ଏକ ଭୟଙ୍କର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ମହିଳାଙ୍କୁ ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା ଆଉ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଦୁଃଖର କଥା ମହିଳାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଆସିନଥିଲେ

nepal-flight-enters-indian-border
ଭାରତୀୟ ସୀମାକୁ ପଶିଆସିଲା ନେପାଳ ବିମାନ : ଚିନ୍ତାରେ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି

ଭାରତ ପ୍ରତି ବିପଦ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ି ବଢ଼ି ଚାଲିଛି । ଗୋଟିଏ ପଟେ ପାକିସ୍ତାନ, ଅନ୍ୟପଟେ ଚୀନ୍ ଆଉ ଏବେ ନେପାଳ । ପୁଣିଥରେ ଭାରତୀୟ ସୀମାକୁ ପଶିଆସିଛି ନେପାଳର ବିମାନ । ଆଉ ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ସମେତ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ଆଲର୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି

Russian Crew To Return To Earth
ମହାକାଶରେ ଶେଷ ହେଲା ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ସୁଟିଂ : ପୃଥିବୀକୁ ଫେରିଲେ ରୁଷୀୟ ଟିମ୍‌

ମହାକାଶରେ ନିର୍ମାଣ ହେଲା ପ୍ରଥମ ଫିଚର୍ ଫିଲ୍ମ ଦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ । ଇତିହାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମହାକାଶରେ ଶୁଭିଛି ଲାଇଟ-କ୍ୟାମେରା-ଆକ୍ସନ । ଜିରୋ-ଗ୍ରାଭିଟିରେ ଭାସିଭାସି ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ

space capability with hypersonic missile
ଚୀନ୍ ତିଆରି କରୁଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର : ନୂଆ ଅସ୍ତ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ସବୁ ସିଷ୍ଟମ୍ ଫେଲ୍, ଚିନ୍ତାରେ ଆମେରିକା

ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ନିଜ ହାତମୁଠାରେ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି ଚୀନ୍ । ଏହି କ୍ରମରେ ଦେଶକୁ ଆହୁରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବା ପାଇଁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ନିକଟରେ ହାଇପରସୋନିକ୍ କ୍ରୁଜ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇଛି

Indian Contigent From Madras Regiment & American Contigent Play Snow Game In Alaska
ବରଫ ଫିଙ୍ଗି ଖେଳ ଖେଳିଲେ ଭାରତ- ଆମେରିକାର ଯବାନ

ଆମେରିକାରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଓ ଆମେରିକୀୟ ସେନାର ଯବାନ ମାନେ ମିଶି ଫ୍ରେଣ୍ଡସିପ୍ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଫୁଟ୍ ବଲ୍ ଭଲି ବଲ୍ ସାଙ୍ଗକୁ ବରଫ ଫିଙ୍ଗା ଖେଳ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି। ଦେଖନ୍ତୁ ଏହାର କିଛି ଝଲକ୍

Taliban ask officials not to carry out public executions unl ..  Read more at: http://timesofindia.i
ବଦଳିଲା ତାଲିବାନ୍‌ ଶାସନ : କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ବିନା ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଟଙ୍ଗା ହେବନାହିଁ ମୃତ ଦେହ

ତାଲିବାନ୍‌ର ନୂଆ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଦେଶ । ଏଣିକି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଲୋକଙ୍କ ହତ୍ୟା କରି ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଟଙ୍ଗା ହେବନାହିଁ । ତାଲିବାନ୍‌ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଦେଶ ଦେଇଛି ।

david amess
ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ବ୍ରିଟିଶ୍ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଛୁରୀ ମାରି ହତ୍ୟା : ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ୍

ବ୍ରିଟେନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନଙ୍କ କନଜରଭେଟିଭ୍ ପାର୍ଟି ସାଂସଦ ଡେଭିଡ ଅମିସଙ୍କୁ ଛୁରୀ ଭୁଷି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବ ଇଂଲଣ୍ଡର ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରୁଥିବା ସମୟରେ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ୨୫ ବର୍ଷୀୟ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

Over 40 Killed, 70 Injured Explosion At Shia Mosque In Kandahar
ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କାନ୍ଦାହାରର ମସଜିଦରେ ବିସ୍ଫୋରଣ । ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ।

 drone
ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ଦ୍ୱାହି ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଲା ପାନେ : ଉଡ଼ିବା ଆଗରୁ ଖସିପଡ଼ୁଛି ଚୀନ୍ ଦେଇଥିବା ଡ୍ରୋନ୍

ବନ୍ଧୁ ନା ବଇରୀ ? ପାକିସ୍ତାନ୍ ସେନାକୁ ଚୀନ୍‌ର ପରିହାସ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହେବାର ଅନେକ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ଦ୍ୱାହି ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନକୁ ପାନେ ମିଳିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ସେନାକୁ ଚୀନୀ ସେନାଙ୍କ ବଳକା ତଥା ଖରାପ ହୋଇସାରିଥିବା ସାମରିକ ଉପକରଣ ଦେବା ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହୋଇପାରେ । ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଚୀନ୍‌ରୁ କିଛି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସାମରିକ ଅସ୍ତ୍ର ଆମଦାନୀ କରିଥିଲେ

ISKCON temple vandalised
ବାଙ୍ଗଲାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମସ୍ଥାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ : ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଅନେକ ଆହତ

ବାଙ୍ଗଲାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରହିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନୋଆଖାଲି ଅଞ୍ଚଳ ସ୍ଥିତ ଏକ ଇସ୍କନ୍ ମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଏନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଇସ୍କନ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିଜେ ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି

bomb blast
ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଆଇଏସ-କେ ର ଆକ୍ରମଣ;୩୨ ମୃତ ୪୫ ଆହାତ

ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଘଟିଲା ଭୟାବହ କାଣ୍ତ । କାନ୍ଦାହାରର ଇମାମ ବରଗାହ୍ ମସଜିଦରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା । ଇମାମ ବରଗାହ୍ ମସଜିଦରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିବାର ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୩୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାର ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

Dussehra | Bijaya Dashami Rituals Begins In Durga Puja Mandaps | Updates From Bhubaneswar
ଆଜି ବିଜୟା ଦଶମୀ, ଚଳଚଂଚଳ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ପରିବେଶ ଓ ପୂଜା ମଣ୍ଡପ

ଗତ ବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ ଜମିନାହିଁ । କରୋନା କଟକଣା କାରଣରୁ ଫିକା ପଡିଛି ଦଶହରା । ବିନା ଭକ୍ତରେ ଚାଲିଛି ମାଙ୍କ ନୀତିକାନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହିଦ ନଗରରେ କିପରି ଚାଲିଛି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଦେଖନ୍ତୁ ।

Special Story | Cup Of Tea Will Cost You Rs40 In Pakistan
ପାକିସ୍ତାନରେ କପେ ଚା ପିଇବା ମୁସ୍କିଲ୍, ଭାରତକୁ ଫୁଟାଣି ଦେଖାଇବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା

ଜଣା ନଥିଲା ଏମିତି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବ। ଚା ପିଇବା ତ ଦୂରର କଥା, ଦେଖିଲେ ଡରୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନୀ। କାରଣ ଏଠି କପେ ଚା ଏତେ ଟଙ୍କା ଯେ, ଚା କିଣି ପିଇବାକୁ ଡରୁଛନ୍ତି ସାଧାରଣ ଲୋକେ...

Pakistan Tea
ପାକିସ୍ତାନରେ କପେ ଚା ପିଇବା ମୁସ୍କିଲ୍, ଭାରତକୁ ଫୁଟାଣି ଦେଖାଇବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତରୁ ଚିନି ଆମଦାନୀ କରିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ମନା କରି ଦେଇଛି। ଯାହାକି ଦେଶ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟର ଶୋଏବ ଅଖତରଙ୍କ ସହର ରାୱଲପିଣ୍ଡିରେ ଚା’ କପ୍ ମୂଲ୍ୟ ୪୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଏଠାରେ ଏକ କପ୍ ଚା’ର ମୂଲ୍ୟ ଥିଲା ୩୦ ଟଙ୍କା। ଭାରତରୁ ଚିନି ଯିବା ବନ୍ଦ ହେବା ପରେ ଚା କପ ଦଶ ଟଙ୍କା ମହଙ୍ଗା ହୋଇ ୪୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଂଚିଛି।

Fire
ବିଶାଳ କୋଠାରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪୬ ଜଣଙ୍କ ଗଲା ପ୍ରାଣ

ତାଇୱାନରେ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା। ଏକ ୧୩ ମହଲା ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯିବାକୁ ୪୬ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣ ଯାଇଛି। ଏହାସହ ଅନେକ ଲୋକ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଗୁରୁତର ଆହତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଗତକାଲି ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ଏକ ବିଶାଳ କୋଠାରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯିବାରୁ ଏପରି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ତେବେ ଖବର ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା।

America
ବର୍ଷକୁ ଲକ୍ଷେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣ ନେଉଛି ଏହି କେମିକାଲ୍‌

ବର୍ଷକୁ ଲକ୍ଷେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ନେଉଛି ଏକ ବିଷାକ୍ତ କେମିକାଲ୍ । ଏହି ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ହୃଦରୋଗ କରାଉଛି ଓ ସେଥିରୁ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି । ଏକ ଗବେଷଣାରୁ ଏଭଳି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଆତଙ୍କିତ ଆମେରିକୀୟ । ତେବେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହେଉଛି, ଏହି କେମିକାଲର ପ୍ରଚଳନ ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଏତେ ବ୍ୟାପକ ଯେ, ଏହାଠୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଏକପ୍ରକାର ଅସମ୍ଭବ

Kim Jong-un
କୋରିଆ ଯବାନଙ୍କ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ, କିମ୍ ଜୋନ୍‌ ବି ଦେଖି ଛାନିଆ

ଯେତିକି କଠୋର, ସେତିକି କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ । ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଲୁଚାଇ ସାହସିକତା ପ୍ରଦର୍ଶନ ଲାଗି ଦୁର୍ବାର ପ୍ରୟାସ କରିଥାନ୍ତି ଯବାନ ମାନେ । ସାମରିକ  ଅଭ୍ୟାସ ବେଳେ ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦୁଃସାହସିକ ସାମରିକ କଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥାନ୍ତି ଉତ୍ତରକୋରିଆର ଯବାନ ।

Nobel Painter
ଇଏ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ନିଜ ତୁଳିରେ ଆଙ୍କୁଛନ୍ତି ନୋବେଲ ବିଜେତାଙ୍କ ଚିତ୍ର..

କିଏ ବିଜ୍ଞାନ, କିଏ ସାହିତ୍ୟ, ତ ଆଉ କିଏ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ପାଇଛନ୍ତି ନୋବେଲ୍ ପୁରସ୍କାର । ହେଲେ ସବୁ ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ଫଟୋ ଜଣେ ଆଙ୍କିଛି । ଏହି ସବୁ ଚିତ୍ରରେ ଗୋଟିଏ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ରହିଛି ।