‘ଦି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ୍ ମିନିଷ୍ଟର’କୁ ନେଇ ବଢୁଛି ବିବାଦ

ମୁମ୍ବାଇ : ‘ଦି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ୍ ମିନିଷ୍ଟର’ର ରିଲିଜ ଡେଟ୍ ଯେତିକି ପାଖଉଛି, ବିବାଦ ସେତିକି ତୀବ୍ର ହେଉଛି। ଫିଲ୍ମ ବିରୋଧରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ପିଟିସନ୍ ଦାଏର କରିଥିବା ପୂଜା ମହାଜନ କହିଛନ୍ତି, ଲୋକଙ୍କ ବ୍ରେନ୍ ୱାସ୍ କରିବା ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିନ୍ନ ଏକ ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଫିଲ୍ମଟି କରାଯାଇଛି। ଏହା ଉପରେ ରହିତାଦେଶ ଲଗାଇବାକୁ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ମୁଭିର ଟ୍ରେଲରକୁ ଦେଖିଲେ, ଏହା କେବଳ ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି କରାଯାଇଥିବା ପୂଜା କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଅନୁପମ ଖେର ଅଭିନୀତ ଓ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ମତ ରଖିଛି ଶିବସେନା।

ଶିବସେନା ମୁଖପାତ୍ର ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ମନମୋହନ ସିଂହ ‘ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ୍‌ ମିନିଷ୍ଟର’ ନଥିଲେ ବରଂ ସେ ଥିଲେ ଜଣେ ସଫଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ନରସିଂହ ରାଓଙ୍କ ପରେ ଯଦି କେହି ସଫଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥାଆନ୍ତି, ତାହେଲେ ସେ କେବଳ ମନମୋହନ ସିଂହ ବୋଲି ରାଉତ କହିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହୋଇଛି ଫିଲ୍ମ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ୍‌ ମିନିଷ୍ଟର’। ଯେଉଁଥିରେ ଲିଡ୍ ରୋଲରେ ନଜର ଆସିବେ ବଲିଉଡର ଭର୍ସାଟାଇଲ ଆକ୍ଟର ଅନୁପମ ଖେର୍, ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ସୁଜୈନ ବର୍ନଟ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅର୍ଜୁନ ମାଥୁର ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଭୂମିକାରେ ଆହନା କୁମରା।

୨୦୦୪ରୁ ୨୦୧୪ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ରାଜନୈତିକ ଘଟଣାବଳୀକୁ ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ବଡ଼ ପରଦାକୁ ଆସିବ ଫିଲ୍ମ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ୍‌ ମିନିଷ୍ଟର’।

You might also like