କାହିଁକି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ ପିତା…ଉତ୍ତର ରଖିଲେ ଶବାନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶବାନା ଆଜ୍‌ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚା। କାରଣ ଭିନ୍ନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ସେ ନିଜର ରାୟ ରଖିଥାନ୍ତି। ଅନେକ ସମୟରେ ସାମାଜିକ ଘଟଣାବଳୀ ତଥା ସାଂପ୍ରତିକ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଥାନ୍ତି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ କରାଇଥାଏ।

ନିକଟରେ ଶବାନା ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚାର ଯୋଗ୍ୟ। ସେ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ପିତା କୈଫି ଆଜମୀ କାହିଁକି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍‌ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଶବାନାଙ୍କ ପିତା କୈଫ୍‌ ଆଜମୀ ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଶାୟର୍‌ ଥିଲେ। ଶବାନା ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଲୋକଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ, କେନ୍ଦ୍ରରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଥିବା ସମୟରେ ମୋର ପିତା ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ସମୟରେ  ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ସେ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଣକ କହିଥିଲେ ଯେ  ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଷାର ମାନ୍ୟତା ଦେବାକୁ ଦାବି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମୁହଁ କଳା କରି ତାଙ୍କୁ ଗଧ ଉପରେ ବସାଇ ପରେଡ୍‌ କରାଇବା ଉଚିତ୍‌।’  ଉକ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ମୋର ପିତା ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ’

ଶବାନା ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ, “ମୋର ଗୋଟିଏ ଟିପ୍ପଣୀକୁ ନେଇ ଏତେ ହଙ୍ଗାମା କାହିଁକି ହେଉଛି ? ମୋତେ ଜଣାନଥିଲା ଯେ, ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀଙ୍କ ନଜରରେ ମୋର ଟିପ୍ପଣୀ ଏତେ ଗୁରୁତ୍ୱ ରଖେ। ମୁସଲିମ୍‌ ମୌଲାନାମାନେ ସେହି ସମୟରେ ମୋ ବିରୋଧରେ ଫତୱା ଜାରି କରିଥିଲେ, ଯେଉଁ ସମୟରେ ମୁଁ ଦୀପା ମେହତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ୱାଟର୍‌’ ପାଇଁ ମୋ ମୁଣ୍ଡରୁ କେଶ ହଟାଇଥିଲି। “

ଏହିପରି ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ୍‌ କରୁଥିବା ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଶବାନା ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ତିରୁପତିରେ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳିଲେ ଦୀପିକା-ରଣବୀର

୧୪୪ କୋଟିରେ ଏମିତି ଘର କିଣିଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା-ନିକ୍‌

ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସହ ହାତାହାତି ହେଲେ ବଲିଉଡ୍‌ ଖିଲାଡି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଆଇସିୟୁରେ ସ୍ୱର ସାମ୍ରାଜ୍ଞୀ ଲତା ମଙ୍ଗେସକର

ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡିଆ ଝିଅ

ଫ୍ୟାନଙ୍କୁ ଏମିତି ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଲେ ଆୟୁଷ୍ମାନ୍

ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଆ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରେମ୍ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ଜଲ୍ଓ୍ୱା

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜରିନ୍ ଖାନ୍

ଷ୍ଟେଜ୍‌ରେ ଡାନ୍ସ କରୁଥିବାବେଳେ ତଳେ ପଡ଼ିଗଲେ ନେହା

ଓଡ଼ିଶା କୁଇନ୍‌-୨୦୧୯: ଚୂଡାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ୨୧ ସୁନ୍ଦରୀ ମନୋନୀତ

ଫଟୋଗ୍ରାଫରଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚି ଦୌଡ଼ିଲେ ସାରା, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ ଦୀପିକାଙ୍କ ଏହି ଶୋ’ !

You might also like