କମିନି ଚାହିଦା; ଆଜି ବି ‘ରାମାୟଣ’ର ମଜା ନେଲେ ଦର୍ଶକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ ଘରେ ବସି ବୋର ହଉଥିବା ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଡିଡି ନାଶନାଲ ଚାନେଲରେ ସକାଳ ୯ଟାରେ ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କର ‘ରାମାୟଣ’ ପୁନଃ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଛି । ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ ଟିଭି ପରଦାରେ ଏହି ମେଗା ସିରିଏଲ ‘ରାମାୟଣ’କୁ ଲୋକେ ବେଶ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ । ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୯ଟାରୁ ୧୦ଟା ପୁଣି ଥରେ ଏହି ଶୋ’ ରିପିଟ୍ କରାଯିବ ।
ଏକଦା ୮୦ ଦଶକର ଶେଷ ଏବଂ ୯୦ ଦଶକର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଦୂରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରସାରିତ ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ‘ରାମାୟଣ’ ଏବଂ ବିଆର ଚୋପ୍ରାଙ୍କର ‘ମହାଭାରତ’ ବେଶ ଚହଳ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏହି ସିରିଏଲ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଘରେ ଘରେ ଟିଭି ସାମ୍ନାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଥିଲା । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ରାସ୍ତାଘାଟ ଶୂନଶାନ ହୋଇ ଯାଉଥିଲା । ତେବେ ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜି ବି ଦୂରଦର୍ଶନରେ ରାମାୟଣ ଧାରାବାହିକ ଦେଖିବାକୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।
ସୂଚନାଥାଉ କି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ୨୧ ଦିନ ଲକ୍‌ଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ଘରେ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଟିଭିରେ ପୁଣି ରାମାୟଣ ଓ ମହାଭାରତ ଦେଖିବା ପାଇଁ କେତେକ ଦର୍ଶନ ଦାବି କରି ଟ୍‌:ିଟର ହାଣ୍ଡଲରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅନେକ ଲୋକ ଧାରାବାହିକ ପୁନଃପ୍ରସାରଣ ନେଇ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପ୍ରସାର ଭାରତୀର ସିଇଓ ଶଶି ଶେଖର ଏହାର ପୁନଃପ୍ରସାରଣ ନେଇ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିବା କହିଥିଲେ ।
ଶୁକ୍ରବାର କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର ଟ୍‌:ିଟ କରି ଦର୍ଶକମାନଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮ରୁ ରାମାୟଣ ପୁନଃପ୍ରସାରଣର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ମହାଭାରତ ଓ ଚାଣକ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଟିଭି ପରଦାରେ ପୁନଃପ୍ରସାରିତ ହୋବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍‌ ମାମଲା: ଦୀପିକା, ସାରାଙ୍କ ସମେତ ଏହିସବୁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଫୋନ୍‌ ସିଜ୍‌

ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଥିବା କଥା ଅସ୍ୱୀକାର କଲେ ସାରା ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧା

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ପଞ୍ଚଭୂତରେ ଲୀନ ହେଲେ ସ୍ୱର ସମ୍ରାଟ୍ ଏସ୍‌ପି ବାଲାସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ

ସଫେଇ ଦେଲେ କରନ ଜୋହର: ‘କେବେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଇନାହାନ୍ତି କିମ୍ବା କାହାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିନାହାନ୍ତି’

ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଦୀପିକାଙ୍କ ପାଇଁ ସାଜିଛି କଣ୍ଟା

ଦୀପିକା, ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ସାରାଙ୍କୁ ଆଜି ଏନ୍‌ସିବିର ଜେରା

ରିୟାଙ୍କ ସହ ଡ୍ରଗ୍ସ ଚାଟ୍ କଥା ସ୍ୱୀକାର କଲେ ରକୁଲ୍!

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ନୂଆ ଖୁଲାସା କଲେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଓକିଲ

ପ୍ରଖ୍ୟାତ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଏସ୍.ପି. ବାଲା ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମଙ୍କ ପରଲୋକ

ଜଣାଶୁଣା ଗାୟକ ବାଲାସୁବ୍ରମଣ୍ୟମଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର

‘କେଦାରନାଥ’ ଫିଲ୍ମ କାହାଣୀ ଶୁଣି କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ

You might also like