ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଥମୁନି ବିବାଦ; ଗଣମାଧ୍ୟମ ଉପରେ ବି ବର୍ଷିଲେ କଙ୍ଗନା

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ବିବାଦ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରଠାରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବଲିଉଡ୍‌ର ବହୁ ନାମୀଦାମୀ ଓ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କଳାକାର ଏବଂ ପ୍ରଡକସନ ହାଉସ ବିରୋଧରେ ଆକ୍ରୋଶ ଜାରି ରହିଛି। ଟ୍ୱିଟର ପେଜରେ ବିଭିନ୍ନ ଟୀକା ଟିପ୍ପଣୀ ଦେବା ସହ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହାସହ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ। ଏବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ବଲିଉଡକୁ ଦୋଷ ଦେଇଛନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାଓ୍ୱତ।

ଜୁନ୍ ୧୪ରେ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆକ୍ରୋଶ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିନାହାନ୍ତି, ବରଂ ତାଙ୍କୁ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ନାଁରେ ହାସ ଟ୍ୟାଗ କରି ଟ୍ୱିଟର ପେଜ୍‌ରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଟ୍ୱିଟରରେ ଏବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବିଭିନ୍ନ କଥା ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଛି। ସୁଶାନ୍ତ ବଲିଉଡରେ ଚାଲିଥିବା ନେପୋଟିଜିମ୍, ସୁପାରିଶ୍ ଓ ଉତ୍ପୀଡ଼ନାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଅନେକ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାଓ୍ୱତ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ପେଜ୍‌ରେ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ପୋଷ୍ଟ କରି ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ପ୍ରତି ଆଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଛି ବୋଲି କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି।

ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କିପରି ମିଛ ଓ ମନଗଢ଼ା କାହାଣୀମାନ ଛପା ଯାଉଥିଲା, ତାର ଏକ ଚିଠା ଦେଇଛନ୍ତି କଙ୍ଗନା। ମିଛ ଖବର ଛାପି ଖବରକାଗଜଗୁଡ଼ିକ କିପରି ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ବି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ସେ।

ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ତଥାକଥିତ ପ୍ରଡ୍ୟୁସର ଓ ପ୍ରଡକସନ ହାଉସକୁ ମୁଭି ମାଫିଆ ନାଁ ଦେବା ସହ ସେମାନେ କିପରି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ଦେଇଥିଲେ ସେ କଥା ମଧ୍ୟ କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି। ମୁଭି ମାଫିଆମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ କେବଳ ବ୍ୟାନ୍‌ କରିନଥିଲେ, ବରଂ ତାଙ୍କୁ ମାନସିକ ଭାବେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିଲେ ବୋଲି କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି। କେତେକ ସାମ୍ବାଦିକ ଷ୍ଟାର କିଡ୍ସଙ୍କ ପ୍ରରୋଚନାରେ ଦୃଢ଼ ଭାବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବଦନାମ କରୁଥିଲେ ବୋଲି କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି।

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଭଳି ସମାନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନୁ ନିଗମ। ବଲିଉଡର ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଦୁଇ ମାଫିଆଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହେଉଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଆଗକୁ କେହି ଜଣେ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ କିମ୍ବା ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଯେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନ କରିବେ ତାହା କହିହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ସୋନୁ କହିଛନ୍ତି।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ନେଇ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ତଥାକଥିତ ବାନ୍ଧବୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତିଙ୍କୁ ୮ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପଚରାଉଚରା କରିଛି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ।

You might also like