ବଲିଉଡ୍‌ର ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ମୁମ୍ବାଇ: ୭୦ ଓ ୮୦ ଦଶକର ବଲିଉଡ୍‌ର ଖୁବ୍‌ ପରିଚିତ ଚେହେରା ହଜିଗଲା ମରଣପାରିର ଆକାଶରେ। ଦୁଃଖରେ ବଲିଉଡ୍‌ ଜଗତ। ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବଲିଉଡ୍‌ର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୀତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କକ୍‌ଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ମୁମ୍ବାଇରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ।

fsgarmhava3

୧୯୭୩ ମସିହାରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଗରମ ହାୱା’ରେ ସେ ଆମିନା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରି ବେଶ୍‌ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇପାରିଥିଲେ। ଏମ୍‌ଏସ୍‌ ସଥ୍ୟୁଙ୍କର ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ସେତେବଳେ ବେଷ୍ଟ ଫିଚର ଫିଲ୍ମ ଭାବରେ ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ୍‌ ଆୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲା। ଏବଂ ଏଥିରେ ଗୀତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ରୋଲ୍ ପାଇଁ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଥିଲା।

20171105_152527

୧୯୭୨ ମସିହାରେ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଓ ଜୟା ଭାଦୁରୀ ଷ୍ଟାରକାଷ୍ଟ ଥିବା ଗୁଲୁଜାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ପରିଚୟ’ରେ ଅଭିନୟ କରି ବଲିଉଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଗୀତା। ବାସ୍ ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ସଫଳତାର ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସପୁର ହିଟ୍‌ ଫିଲ୍ମର ଅଭିନୟ କରି  ୭୦ ଓ ୮୦ ଦଶକରେ ବଲିଉଡ୍‌ ଜଗତର ଏକ ବେଶ୍‌ ପରିଚିତ ଚେହାରା ହୋଇପାରିଥିଲେ ସେ।

Image result for Gita Siddharth Kak

ତାଙ୍କ ଅଭିନିତ ଫିଲ୍ମଗୁଡ଼ିକ ହେଲା- ସୋଲେ, ତ୍ରିଶୁଲ , ଡିସ୍‌କୋ ଡ୍ୟାନ୍ସର, ରାମ ତେରା ଗଙ୍ଗା ମୈଲି, ନୁରୀ, ଦେଶ ପ୍ରେମ, ଡ୍ୟାନ୍ସ ଡ୍ୟାନ୍ସ, କସମ ପୈଦା କରନେ ୱାଲେ କି,  ସୌକୀନ, ଅର୍ଥ, ମନ୍ଦୀ, ଏକ ଚାଦର ମୈଲୀ ସି, ଗମନ ଏବଂ ଦୁସରା ଆଦମୀ ଭଳି ଅନେକ ସୁପର ହିଟ୍‌ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଗୀତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ। କେବଳ ଅଭିନୟ ନୁହେଁ ସେ ଟିଭି ଶୋ’ରେ କଳା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ।

Image result for Gita Siddharth Kak

ଗୀତା ଟେଲିଭିଜନ ହୋଷ୍ଟ ପ୍ରଡ୍ୟୁସର ଏବଂ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କକ୍‌ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଯାହାଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟ ଡିଭି କଲ୍‌ଚର୍ ମଗାଜିନ୍‌ ‘ସୁରଭୀ’ ୧୯୯୦ରୁ ୨୦୦୧ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୂରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିଲା। ଗୀତା ଏଥିରେ କଳା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ। ତେବେ ଅଭିନୟ ଜଗତକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଗୀତା ସମାଜ ସେବା ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ।

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିଶା ପାଟନୀ କହିଲେ ନିଜ ସୁନ୍ଦର ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ର ରାଜ୍‌

ନେହା-ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ବିବାହକୁ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ଉଦିତ୍‌

‘ସାହୋ’ ପରେ ଶୁଟିଂ ସେଟ୍‌କୁ ଫେରିଲେ ପ୍ରଭାସ

ପିତାଙ୍କ ପୁଣ୍ୟତିଥିରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହେଲେ ଅମିତାଭ, ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଲେ ଏମିତି…

ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶବାନା ଆଜ୍‌ମୀଙ୍କ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍‌

ଦୀପିକାଙ୍କ ଜେଏନ୍‌ୟୁ ଗସ୍ତ ବିବାଦ: କଙ୍ଗନା କହିଲେ, ଦେଶ ବିଭାଜନକାରୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରେ ନାହିଁ

କାହିଁକି ନିକ୍‌ଙ୍କୁ ଡେଟ୍‌ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ?

ହାର୍ଦ୍ଦିକ୍‌ଙ୍କ ଦୁଲ୍‌ହନ୍‌ କେମିତି ହେଲେ ରାନୁ ?

କପିଲ ଶର୍ମାଙ୍କ କୋଳରେ କୁନି ଝିଅ-ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

କିଏ ଏହି ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଡାନ୍ସର ? ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ହ୍ରିତିକ୍‌

କିଏ ଏହି କୈଫୀ ଆଜ୍‌ମୀ, ଯାହାଙ୍କୁ ଗୁଗଲ୍‌ ଜଣାଇଲା ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ନିଜଠୁ ୧୪ ବର୍ଷ ସାନ ଝିଅକୁ ବାହା ହୋଇଥିଲେ , ବାହାଘର ପରେ ଚାଷ କରୁଛନ୍ତି ଏହି ଅଭିନେତା   

You might also like