“ଗଙ୍ଗନାମ୍ ଷ୍ଟାଇଲ୍” ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି “ଡାୟନାମାଇଟ୍” ଆଗରେ

ଇତିହାସରେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ଫର୍ଦ୍ଦ ଯୋଡିଛି ବିଟିଏସ୍, ଯେଉଁଥିରେ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏହାର ଏକ ଗୀତ “ଡାୟନାମାଇଟ୍” ବିଲବୋର୍ଡର ୧୦୦ ଐତିହାସିକ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟରେ କୋରିଆନ୍ ଅଧିନିୟମ ଅନୁସାରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଚାଲୁଥିବା ଗୀତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଡିସ୍କୋ ଧର୍ମୀ ଗୀତଟି ପିଏସ୍‌ୱାଇର ୨୦୧୨ରେ ସବୁଠାରୁ ହିଟ୍ ଗୀତ “ଗଙ୍ଗନାମ୍ ଷ୍ଟାଇଲ୍”ର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି କୋରିଆନ୍ ଆକ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚାର୍ଟିଂ ଗୀତ ହୋ‍ଇଯାଇଛି।

“ଡାୟନାମାଇଟ୍” ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୨ ସପ୍ତାହରେ  ନମ୍ବର ୱାନ୍ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିପାରିଛି। ଫଳରେ ପିଏସୱାଇର “ଗଙ୍ଗନାମ୍ ଷ୍ଟାଇଲ୍” ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିଯାଇଛି। ଏହା ତଳକୁ “ବେବି ସାର୍କ”, “ଜେଣ୍ଟ୍ଲିମ୍ୟାନ୍”, “ଏମଆଇସି ଡ୍ରପ୍” ରହିଛି। ବିଟିଏସର୍ ଆଉ ଏକ ଗୀତ “ବୟ ଉଇଥ୍ ଲଭ୍” ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ସେହିପରି ବ୍ଲାକପିଙ୍କର “ଆଇସକ୍ରିମ୍” ୭ମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ “କିଲ୍ ଦିସ୍ ଲଭ୍”  ୮ମ ସ୍ଥାନରେ ଓ “ଲାଇଫ୍ ଗୋଜ୍ ଅନ୍” ୯ମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ଡିଜିଟାଲ୍ ସଙ୍ଗୀତ ଦୁନିଆଁରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସପ୍ତାହରେ “ଡାୟନାମାଇଟ୍” ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ନମ୍ବର ୱାନ୍ ହେଇଚାଲିଛି।

ଏଥିରେ କାମ କରିଥିବା ଜିନ୍, ଜେ-ହୋପ୍, ଜଙ୍ଗ କୁକ୍, ଜିମିନ୍, ଆରଏମ୍, ଭି ଓ ଏସୟୁଜିଏ ବ୍ରିଟ୍ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ପ୍ରତିକ୍ଷାରେ ଅଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମୂହ ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି।

You might also like