ବିଗ୍ ବି’ଙ୍କ ମହାନତା : କିଣିଲେ ୫୦ ଅକ୍ସିଜେନ କଣ୍ଟେନର୍

ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଓ ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବା ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ ଦିଆଯିବ

ମୁମ୍ବାଇ : କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଦେଶର ମେରୁଦଣ୍ଡକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଛି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ, କରୋନା ଏହାର ନୂତନ ରୂପ ନେଇ ଆସୁଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟିହୋଇଛି। ମଧୁମେହ, ରକ୍ତଚାପ ଓ ହୃଦରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି କରୋନା ବିପଦ ହେବା ପରେ ଏବେ ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିଦ ହଜେଇ ଦେଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରେଟି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଦେଶକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଶତାବ୍ଦୀର ସୁପରଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଦେଶକୁ ଏଭଳି ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ମୁକୁଳେଇବା ନେଇ ବିଗ୍ ବି ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢେଇଛନ୍ତି।

Source : AtZ News

ନିକଟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଦିଲ୍ଲୀ ଶିରୋମଣି ଗୁରୁଦ୍ୱାର ପରିଚାଳନା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ କୋଭିଡ ରିଲିଫ କମିଟିକୁ ଦୁଇ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ୫୦ ଅକ୍ସିଜେନ କଣ୍ଟେନର୍ କିଣିଛନ୍ତି। ବିଗ୍ ବି ଏହି ଅକ୍ସିଜେନ କଣ୍ଟେନର୍ ପୋଲାଣ୍ଡରୁ କିଣିଛନ୍ତି। ସେ ଗୁରୁବାର ନିଜ ବ୍ଲଗରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ପୀଡିତଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଅକ୍ସିଜେନ କଣ୍ଟେନର୍ ଅର୍ଡର କରିଛନ୍ତି।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲାଣ୍ଡର ରକ୍ଲୋରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ପୋର୍ଟେବଲ୍ ଅମ୍ଳଜାନ ପଠାଇବାକୁ କହିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ଅଫରକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ବିଗ୍ ବିଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ଏହି ଅକ୍ସିଜେନ କଣ୍ଟେନର୍ ସେହି ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକୁ ଦାନ କରିବେ ଯେଉଁଠାରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ରହିଛି ବା ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି। ଏହା ସହିତ ମାଲ ପରିବହନ ଶୁଳ୍କ ଛାଡ କରିଥିବାରୁ ସେ ପୋଲାଣ୍ଡ ଏୟାରଲାଇନ୍ସକୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

Source : ThePrint

ଏହାଛଡା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ କରୋନାର ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁମ୍ବାଇର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ମୁମ୍ବାଇର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲକୁ ୧୦ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ମଧ୍ୟ ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ ବିଗ୍ ବି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ “ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ବିଏମସିକୁ କହିଥିଲି ଯେ ମୁଁ କିଛି ଦାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ସେମାନେ ମତେ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଦାନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ମୁଁ ୨୦ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଅର୍ଡର କରିଥିଲି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୦ ଟି ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ଅବଶିଷ୍ଟ ୧୦ ଟି ଏହି ମାସର ୨୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପହଞ୍ଚିବ।”

You might also like