ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସାଉଥ୍ ସୁପର୍‌ଷ୍ଟାର୍ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ମୋଷ୍ଟ ଅପଡେଟ୍ ସିନେମା ‘ଆଦିପୁରୁଷ’କୁ ନେ‍ଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଜା ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଓମ୍‌ ରାଓତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ସିନେମା ବିଏଫ୍‌ଏକ୍ସ(VFX) ମାମଲାରେ  ‘ବାହୁବଲୀ-୨ : ଦ କନ୍ଲୁଜନ୍’ର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି। ପ୍ରଭାସ କିଛି ଦିନ ହେବ ତାଙ୍କର ଅପ୍‌କମିଂ ଫିଲ୍ମ ‘ଆଦିପୁରୁଷ’କୁ ନେ‍ଇ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି।

Source : News 18

ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶୈଳୀର VFX ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏସ୍ ଏସ୍ ରାଜାମୌଲିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ‘ବାହୁବଲୀ ୨’ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୫୦୦ ଭିଜୁଆଲ୍ ଇଫେକ୍ଟ ସହିତ ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ VFX ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଟେ। ଏହା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ‘ଆଦିପୁରୁଷ’ରେ ୮୦୦୦ ଭିଏଫ୍‌ଏକ୍ସ ସଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି, ଯାହା ବାହୁବଲୀ ତୁଳନାରେ ପ୍ରାୟ ତିନି ଗୁଣ।

ଏଥିରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ ଯେ ଏହି ‍ଇଫେକ୍ଟଗୁଡିକ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ପରଦାରେ ପାଗଳ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ତେବେ ଏହି ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଖେଳି ଯାଇଛି। ୨୫୦୦ ଭିଜୁଆଲ୍ ଇଫେକ୍ଟ ସହିତ ବାହୁବଲୀର ଚମତ୍କାରକୁ ସମସ୍ତେ ଦେଖିଛନ୍ତି, ତେଣୁ ୮୦୦୦ ଭିଜୁଆଲ୍ ଇଫେକ୍ଟ ସଟ୍ ସହିତ ‘ଆଦିପୁରୁଷ’ କ’ଣ କରିବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଛି। ସେଥିପାଇଁ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବାହୁବଲୀଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି।

ଏଥିରେ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ସହିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ କ୍ରିତି ସାନନ୍ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିବେ, ଯିଏ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସୀତା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସୈଫ୍‌ ଅଲି ଖାନ ରାବଣ ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସୋନୁ କି ସୁଇଟି ଫେମ୍ ସନ୍ନି ସିଂ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମ ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ଭାଷାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ। ଭୂଷଣ କୁମାର ଏହି ମେଗା ବଜେଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି। ‘ଆଦିପୁରୁଷ’ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଭାସ ସାଲାର, ରାଧା ଶ୍ୟାମ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ କରିବାକୁ ନିର୍ମାତା ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି।

Other Stories