UPSC ନିଯୁକ୍ତି: ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀ ପୂରଣ ପାଇଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୟୁନିୟନ ପବ୍ଲିକ ସର୍ଭିସ  କମିଶନ (ୟୁପିଏସସି) ଅନେକ ପଦବୀ ପାଇଁ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି। ORA ୱେବସାଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନଲାଇନ୍ ନିଯୁକ୍ତି ଆବେଦନ (ORA) ଦାଖଲ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଏପ୍ରିଲ୍ ୧, ୨୦୨୧  ୨୩:୫୯ ଘଣ୍ଟା ସମୟ।ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପ୍ରଂଟିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ଏପ୍ରିଲ୍ 2, 2021, ୨୩:୫୯ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଛି।
ଖାଲି ପଦଗୁଡିକର ବିବରଣୀ:
୧. ଲେଡି ମେଡିକାଲ ଅଫିସର (ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ), ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀ ମେଡିକାଲ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ ଜେନେରାଲ, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ (ଓବିସି -02) ପାଇଁ ଦୁଇଟି ପଦବୀ। ଏହି ପଦଟି ସ୍ଥାୟୀ ଅଟେ। ପେ ସ୍କେଲ୍: ସପ୍ତମ CPC ପ୍ଲସ୍ NPA ଅନୁଯାୟୀ ପେ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ସରେ ସ୍ତର -10। ସାଧାରଣ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସେବା, ଗୋଷ୍ଠୀ ‘ଏ’, ଗେଜେଟେଡ୍, ଅଣ ମିନିଷ୍ଟ୍ରିଆଲ
ବୟସ: 33
୨. ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ୍ ଡିଜାଇନ୍ ଅଫିସର (ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ୍) ପଦ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ପଦବୀ, ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ମୁଖ୍ୟାଳୟ (ନୌ ସେନା), ବେସାମରିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ। (UR-୦୧)।
ଏହି ପଦବୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଶ୍ରବଣ ଦୁର୍ବଳ (D) କିମ୍ବା ହାର୍ଡ ଅଫ୍ ଶ୍ରବଣ (HH) କିମ୍ବା ଗୋଟିଏ ଗୋଡ ପ୍ରଭାବିତ (R କିମ୍ବା L) (OL) କିମ୍ବା ଗୋଟିଏ ବାହୁ ପ୍ରଭାବିତ (R କିମ୍ବା L) (OA) ସହିତ PwBDର ଅଟେ। ଏହି ପଦଟି ସ୍ଥାୟୀ ଅଟେ।
ପେ ସ୍କେଲ: ସପ୍ତମ ସିପିସି ଅନୁଯାୟୀ ପେ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ସରେ ସ୍ତର -୧୨। ସାଧାରଣ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସେବା, ଗୋଷ୍ଠୀ ‘ଏ’, ଗେଜେଟେଡ୍, ଅଣ ମିନିଷ୍ଟ୍ରିଆଲ।
ବୟସ: 45 ବର୍ଷ
୩. ଜାହାଜ ସର୍ବେକ୍ଷଣକାରୀ କମ-ଡେପୁଟି ଡାଇରେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ୍ (ବୈଷୟିକ) ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଜେନେରାଲ୍, ବନ୍ଦର, ପରିବହନ ଏବଂ ଜଳପଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ (UR-01) ପାଇଁ ଗୋଟିଏ  ପଦବୀ। ଏହି ପଦଟି ସ୍ଥାୟୀ ଅଟେ। ପେ ସ୍କେଲ: ସପ୍ତମ ସିପିସି ଅନୁଯାୟୀ ପେ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ସରେ ସ୍ତର -12। ସାଧାରଣ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସେବା, ଗୋଷ୍ଠୀ ‘ଏ’, ଗେଜେଟେଡ୍, ଅଣ ମିନିଷ୍ଟ୍ରିଆଲ।
ବୟସ: 45 ବର୍ଷ

 

୪. ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଆର୍କିଟେକ୍ଟ, ମୁଖ୍ୟ ସ୍ଥାପତ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ସହରୀ ଯୋଜନା ବିଭାଗ (ଆର୍କିଟେକ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ), ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ପ୍ରଶାସନ (UR-୦୧) ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଖାଲି ପଦବୀ।
ଏହି ପଦବୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ PwBD ର ହାର୍ଡ ଅଫ୍ ଶ୍ରବଣ (HH) ଅକ୍ଷମତା ସହିତ
ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି ଅସ୍ଥାୟୀ କିନ୍ତୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ।

ପେ ସ୍କେଲ:  15600-39100 + 5400 ଗ୍ରେଡ୍ ପେ (ପୂର୍ବ-ସଂଶୋଧିତ)। ସାଧାରଣ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସେବା, ଗୋଷ୍ଠୀ ‘ବି’, ଗେଜେଟେଡ୍, ଅଣ ମିନିଷ୍ଟ୍ରିଆଲ।

ବୟସ: 35 ବର୍ଷ

ଯୋଗ୍ୟତା, ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ  ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିବରଣୀ ପାଇଁ, ଅଫିସିଆଲ୍ UPSC ୱେବସାଇଟ୍ ଦେଖନ୍ତୁ।

ତଳେ ଦିଆଯାଇଥିବା ୱେବସାଇଟ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ:
https://www.upsc.gov.in/sites/default/files/Advt-No-05-2021-Engl.pdf

You might also like