କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧: PGT, TGT ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ  

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଂଗଠନ (କେଭିଏସ୍) ର ଏକ ନିଯୁକ୍ତି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି, ଯାହା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଠାରୁ PGT, TGT, PRT ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି । ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ୨୦୨୧-୨୦୨୨ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପାର୍ଟ ଟାଇମ୍ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀ ପାଇଁ ପ୍ୟାନେଲ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରି ସାକ୍ଷାତକାର ପରିଚାଳନା କରିବ।

ଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେବା ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ । ଏଥିରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି କେବଳ ଏକ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୧ ରୁ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ବର୍ଷର ସର୍ବାଧିକ ଅବଧି ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ପଦବୀ ଅଟେ । ନିୟମିତ ପଦବୀରେ ଥିବା ଶିକ୍ଷକ/ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଯୋଗଦାନ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ବଳବତ୍ତର ରହିବ ।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ 
ବିଦ୍ୟାଳୟ www.mahabubabad.kvs.ac.in ୱେବସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ୍ ହୋଇଥିବା ବାୟୋ ଡାଟା ଫର୍ମ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି  ।ଏବଂ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର / ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଯୋଗ୍ୟତାର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉଭୟ ଇଂରାଜୀ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀରେ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରିବାର ଦକ୍ଷତା ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଖାଲି ପଦ ପଦବୀର ଉପଲବ୍ଧତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ନଦେଇ ସମସ୍ତ ପଦବୀ ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତକାର କରାଯିବ । ପ୍ରାର୍ଥୀ ଙ୍କସମସ୍ତ ମୂଳ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଏକ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ସହିତ ଦାଖଲ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଏକରୁ ଅଧିକ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏକ ପୃଥକ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଅଣ- CTET ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ PRT ଏବଂ TGT ପାଇଁ CTET ପାସ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅନୁଯାୟୀ ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ । CBSE ସିଲାବସ୍ ଶିକ୍ଷାଦାନରେ ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ ।
ଟିପ୍ପଣୀ: ସାକ୍ଷାତକାର ଦିନ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଏବଂ SOP କୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ – MASK ବିନା ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ ।

You might also like