KVS କ୍ଲାସ୍ 1 ଆଡମିଶନ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଆଜିଠାରୁ  ଆରମ୍ଭ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ଆବେଦନ….

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ରୀୟ  ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଂଗଠନ  ଗୁରୁବାର, ଏପ୍ରିଲ 1 ତାରିଖରୁ କେଭିଏସ୍ କ୍ଲାସ୍ 1 ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।  ଅଭିଭାବକମାନେ  KVS ର ଅଫିସିଆଲ୍ ସାଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ଆଡମିଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିପାରିବେ | ଆଡମିଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ 19 ଏପ୍ରିଲ 2021 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି।

ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକର ତାଲିକା
1-ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ, ଜନ୍ମ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ  ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଜନ୍ମ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଆବଶ୍ୟକ  ଯାହା  ବୟସର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଭାବେ ଉଦ୍ଧିଷ୍ଟ  | ଏଥିରେ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ,କ୍ଷେତ୍ର ପରିଷଦ / ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି / ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ର ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ ଯାହା  ସାମରିକ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ପ୍ରତିରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସେବା ରେକର୍ଡରୁ ମଧ୍ୟ ଜନ୍ମ ତାରିଖ  ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମିଳିପାରିବ |
2.  ଯଦି ଶିଶୁ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି / ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି / EWS / OBC  / ବିପିଏଲ୍ କଟେଗୋରୀ  ରେ ଆସୁଥିବେ ତେବେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ରାଜ୍ୟ ସରକାର / କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରରେ  ପ୍ରାଧିକରଣ ଅଧିକାରୀ  ଦ୍ଵାରା  ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଆବଶ୍ୟକ |
3.  ସାଂସଦ ଏବଂ PSU କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନାତିନାତୁଣୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶିଶୁର ପିତାମାତାଙ୍କ ସାଂସଦ କିମ୍ବା PSU କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କର ଏକ ପ୍ରମାଣ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ |
4. କେଭିଏସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନାତିନାତୁଣୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶିଶୁର ପିତାମାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ KVS କର୍ମଚାରୀଙ୍କ (ଚାକିରୀ  କିମ୍ବା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ) ସମ୍ପର୍କର ଏକ ପ୍ରମାଣ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ |
5. ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଶିଶୁ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସିଭିଲ୍ ସର୍ଜନ / ପୁନର୍ବାସ କେନ୍ଦ୍ର କିମ୍ବା ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା  ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରାଧିକରଣ ଅଧିକାରୀ ଙ୍କ ଠାରୁ  O. M. No. 36035/5/88 / Estt। (sct) ତାରିଖ 4.5.1999 ପ୍ରମାଣପତ୍ର  ଆବଶ୍ୟକ |
6.  ପୂର୍ବ 7 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରର ସଂଖ୍ୟା ଦର୍ଶାଉଥିବା  ଏବଂ ବ୍ଲକ୍ ଅକ୍ଷରରେ ନାମ, ପଦବୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମୁଖ୍ୟଙ୍କଦ୍ୱାରା  ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଦସ୍ତଖତ ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସର୍ଭିସ  ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଆବଶ୍ୟକ |
7. ୟୁନିଫର୍ମ ପ୍ରତିରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅବସର ପ୍ରମାଣପତ୍ର |
8. ବାସସ୍ଥାନର ପ୍ରମାଣପତ୍ର |
ଗୋଟିଏ ପିଲା  ଏକାଧିକ ଆବେଦନ ନକରିବାକୁ ପିତାମାତା ଏବଂ ଅଭିଭାବକମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି |ପ୍ରଥମ ଅସ୍ଥାୟୀ ତାଲିକା ଏପ୍ରିଲ୍ 23 ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଏବଂ ସିଟ ଉପଲବ୍ଧତାକୁ ଆଧାର କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସାମୟିକ ତାଲିକା ଯଥାକ୍ରମେ 30 ଏପ୍ରିଲ୍ ଏବଂ 5 ମଇ 2021 ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଆଡମିଶନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ପାଇଁ KVS / ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଦ୍ୟାଲୟ ଦ୍ୱାରା ଘୋଷିତ ତାରିଖରେ  ବିଦ୍ୟାଲୟ ଆଡମିଶନ ଫଳାଫଳ କିମ୍ବା ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ |

  ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା  ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ  |
https://kvsonlineadmission.kvs.gov.in/index.html
You might also like