AIIMS ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧ : ଗ୍ରୁପ୍ ଏ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ 

ସପ୍ତମ ବେତନ ଆୟୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ମିଳିବ ଦରମା

ନାଗପୁର: ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (AIIMS), ନାଗପୁର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ଆଧାରରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଧ୍ୟାପକ (ଗ୍ରୁପ୍ ଏ) ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆବେଦନ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି।

AIIMS, ନାଗପୁର ପାଇଁ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦଗୁଡିକର ନିମ୍ନଲିଖିତ ବ୍ୟାକ୍ଲଗ୍ ଥିବା ଖାଲି ପଦବୀ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଅବା ନାଗରିକତା ଅଧିନିୟମ, ୧୯୫୫ର ଧାରା ୭A ଅନୁଯାୟୀ ଓଭରସିଜ୍ ସିଟିଜେନ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (OCI) କାର୍ଡଧାରୀ ଭାବରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ନାଗରିକ / ବ୍ୟକ୍ତି  ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

ନିମ୍ନଲିଖିତ ବିଭାଗରେ ଆସୋସିଏଟ୍ ପ୍ରଫେସର ପଦବୀ ପାଇଁ ଯଦି ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ (ମାନେ) ମିଳିବେ ନାହିଁ , ତେବେ ଏହି ପଦଗୁଡିକ ବିଜ୍ଞାପନ ଅନୁଯାୟୀ ନିଜ ନିଜ ବର୍ଗରେ ନିମ୍ନ କ୍ୟାଡରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୂରଣ ହେବ। ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ରେଡ଼ିଓଡାୟଗ୍ନୋସିସ୍ ବିଭାଗରେ ଆସୋସିଏଟ୍ ପ୍ରଫେସର (UR-୦୧ ପୋଷ୍ଟ) ସମାନ ବିଭାଗରେ UR ବର୍ଗରେ ନିମ୍ନ କ୍ୟାଡର (ଯଥା ସହକାରୀ ପ୍ରଫେସର) ଦ୍ୱାରା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ । ତେଣୁ, ନିମ୍ନ କ୍ୟାଡର (ସହକାରୀ ପ୍ରଫେସର) ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଉଚ୍ଚ କ୍ୟାଡରରେ ପଦବୀ ଥିବା ବିଭାଗରେ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ .

ଜରୁରୀ ଯୋଗ୍ୟତା ମାନଦଣ୍ଡ:

ସହଯୋଗୀ ଅଧ୍ୟାପକ:

୧- ୧୯୫୬ ମସିହାରେ ଭାରତୀୟ ମେଡିକାଲ କାଉନସିଲ ଅଧିନିୟମ I କିମ୍ବା II କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ କିମ୍ବା ତୃତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଡାକ୍ତରୀ ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ (ଅଧିନିୟମ ର ତୃତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମଧ୍ୟ ଧାରା ୧୩ (୩) ରେ ଉଲ୍ଲେଖିତ ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ )

୨. ଏକ ପୋଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏଟ ଯୋଗ୍ୟତା ଯଥା। MD / MS କିମ୍ବା ସଂପୃକ୍ତ ବିଷୟ ସହିତ ସମାନ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଯୋଗ୍ୟତା ।

ଅଭିଜ୍ଞତା:

ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନ ରୁ M.D./M.S ର ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିବା ପରେ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ବିଷୟର ଏକ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଛଅ ବର୍ଷର ଶିକ୍ଷାଦାନ / କିମ୍ବା ରିସର୍ଚ୍ଚ ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ସୁପର ସ୍ପେସିଆଲିଟି ଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ଜରୁରୀ:

M.Ch. ସର୍ଜିକାଲ୍ ସୁପର ସ୍ପେସିଆଲିଟି ପାଇଁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଷୟ ରେ (୨ ବର୍ଷ କିମ୍ବା ୩ ବର୍ଷ କିମ୍ବା ୫ ବର୍ଷ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ) କିମ୍ବା ଏକ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନ ରୁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଥିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଅଭିଜ୍ଞତା:

ଚାରି ବର୍ଷର ଶିକ୍ଷାଦାନ/ କିମ୍ବା M.Ch ର ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବା ପରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଏକ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଅଭିଜ୍ଞତା । (MS ର ୨ ବର୍ଷ ପରେ କିମ୍ବା MBBS ପରେ ୫ ବର୍ଷ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ) ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଷୟ ରେ ସମାନ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

କିମ୍ବା

ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନ ରୁ ତିନି ବର୍ଷ ର M.Ch. ଡିଗ୍ରୀ ଥିବା / ତିନି ବର୍ଷର ଶିକ୍ଷାଦାନ ଏବଂ ରିସର୍ଚ୍ଚ ର ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବା ଜରୁରୀ ।

ସହକାରୀ ପ୍ରଫେସର:

ଟ୍ରମା ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ, ଏମର୍ଜେନ୍ସି ମେଡିସିନ ଏମ୍.ଡି କିମ୍ବା ଜେନେରାଲ୍ ମେଡିସିନରେ ଏମ୍.ଡି.ହୋଇଥିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଅଭିଜ୍ଞତା:

M.D./M.S ର ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିବା ପରେ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ବିଷୟର ଏକ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ତିନି ବର୍ଷର ଶିକ୍ଷାଦାନ ଏବଂ / କିମ୍ବା ରିସର୍ଚ୍ଚ ର ଅଭିଜ୍ଞତା ।

ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିବରଣୀ ପାଇଁ, ନାଗପୁର ୱେବସାଇଟ୍ ଅଧିକାରୀ AIIMS ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ । ନିଯୁକ୍ତି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।

You might also like