ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ ପରୀକ୍ଷା 2021: ୩୧୮ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ରଦ୍ଦ କଲା UPSC

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ (ପ୍ରାଥମିକ) ପରୀକ୍ଷା, 2021 ପାଇଁ 318 ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆବେଦନକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଜନସେବା ଆୟୋଗ (ୟୁପିଏସସି) ରଦ୍ଦ କରିଛି। ଏକ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, UPSC ଏହି ୩୧୮ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ  ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କଠାରୁ 100 ଟଙ୍କାର ରସିଦ ସମ୍ପର୍କରେ ନିଶ୍ଚିତତା ପାଇନାହାନ୍ତି  ।

ଯଦି କେହି ଏହା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ 10 (ଦଶ) ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ପ୍ରମାଣ (ମୂଳରେ ହାର୍ଡ କପି) ସ୍ପିଡ୍ ପୋଷ୍ଟ ଦ୍ୱାରା କିମ୍ବା କେବଳ ଅଣ୍ଡର ସେକ୍ରେଟାରୀ (ସିଏସପି), ୟୁନିଅନ ପବ୍ଲିକ୍ ସର୍ଭିସ କମିଶନ ପରୀକ୍ଷା ହଲ୍ ବିଲଡିଂ ହଲ୍ ନଂ 2, ଚତୁର୍ଥ ମହଲା, ଢୋଲପୁର ହାଉସ୍, ଶାହାଜାହାନ୍ ରୋଡ୍, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ -110069 ରେ  ଦେବାକୁ ପଡିବ   ।
ଏହି ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ ବିରୋଧରେ ଆବେଦନ କମିଶନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ 09- 04-2021 ସୁଦ୍ଧା ପହଂଚିବା  ଉଚିତ ବୋଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି । ମାର୍ଚ୍ଚ 04 2021 (ଗୁରୁବାର) ଦିନ ୟୁପିଏସସି ଏହାର ସରକାରୀ ୱେବସାଇଟରେ ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ (ପ୍ରାଥମିକ) ପରୀକ୍ଷା 2021 ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି।

ଆୟୋଗ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ  ପଦକ୍ଷେପ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି:

– ଯଦି ଆପଣ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଫି ପ୍ରଦାନ / ଜମା କରିଛନ୍ତି, ଦୟାକରି ସିଷ୍ଟମ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ପେ-ଇନ୍-ସ୍ଲିପ୍ (ଅରିଜିନାଲ ) ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ |

କିମ୍ବା – ଯଦି ଆପଣ ଡେବିଟ୍ / କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ କିମ୍ବା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ କିମ୍ବା ପ୍ରାଧିକୃତ ବ୍ୟାଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଫି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି, ଦୟାକରି ଆପଣଙ୍କର ଡେବିଟ୍ / କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ କିମ୍ବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟର ଏକ କପି ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ | ବିବୃତ୍ତିର ନକଲ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା  ଯଥାର୍ଥ ପ୍ରାମାଣିକରଣ ହେବା ଉଚିତ୍।
ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ ଆବେଦନ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ ହୋଇଛି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |

https://www.upsc.gov.in/sites/default/files/FictFee-CSP-21-310321-Engl.pdf

You might also like